Przejdź do treści
Wersja dostępna
A A A
Kontakt
Adress Adres:
ul. Krakowskie Przedmieście 21/23
00-071 Warszawa

Contact Kontakt:
tel: + 48 22 42 10 130
fax: + 48 22 42 10 241
e-mail: pisf@pisf.pl

Contact Kontakt dla dziennikarzy:
tel: +48 22 42 10 189
e-mail: rzecznik@pisf.pl
PL
PL EN
PL
PL EN

„Filmowe Psycho-Tropy” – zgłoszenia na konferencję

Plakat konferencji

„Filmowe Psycho-Tropy” – zgłoszenia na konferencję

28 lutego 2017    
Do 15 marca trwają zgłoszenia tematów wystąpień na Ogólnopolską Konferencję Naukową „Filmowe Psycho-Tropy”, organizowaną przez Wydział Zamiejscowy Uniwersytetu SWPS w Katowicach oraz Uniwersytet Śląski.

„Filmowe Psycho-Tropy” – zgłoszenia na konferencję

Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Filmowe Psycho-Tropy” jest okazją do wymiany wiedzy dotyczącej wykorzystania filmu m.in. w uczeniu się, terapii czy psychoedukacji. Osoby zainteresowane udziałem w konferencji (uczestnictwo czynne lub bierne) proszone są o wcześniejszą rejestrację za pomocą formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie wydarzenia.

Założenia

Celem I Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej „Filmowe Psycho-Tropy” jest stworzenie jak najlepszych warunków do nawiązania współpracy, wymiany wiedzy i doświadczeń pracowników naukowo-dydaktycznych, psychologów, nauczycieli, edukatorów, doktorantów i studentów różnych kierunków studiów zainteresowanych tematyką konferencji. Podczas konferencji organizatorzy planują sesję studenckich wystąpień.

Poza sesjami tematycznymi, których celem będzie poszerzenie wiedzy, przyjrzenie się najnowszym wynikom badań oraz wymiana doświadczeń w edukacji i profilaktyce za pośrednictwem filmu, planowane są:

 • certyfikowany warsztat dedykowany dla nauczycieli na temat metodyki pracy z filmem,
 • pokaz filmowy z komentarzem eksperta,
 • wydanie publikacji tekstów naukowych czynnych uczestników (pod warunkiem uzyskania pozytywnych recenzji.

Każdy uczestnik (czynny/bierny) otrzyma imienne certyfikaty potwierdzające udział w konferencji.

Zgłoś swój temat

Zgłoszenia czynnego uczestnictwa są przyjmowane do 15 marca 2017 r. Organizatorzy zapraszają do nadsyłania abstraktów w obszarach tematycznych, obejmujących takie zagadnienia jak:

 • film a psychoedukacja,
 • film a profilaktyka,
 • film a nowe media,
 • wykorzystanie filmu w terapii,
 • wykorzystanie filmu w uczeniu się,
 • wykorzystanie filmu w dydaktyce psychologii,
 • oddziaływanie filmu na odbiorcę,
 • film jako odbicie doświadczeń społecznych i osobistych.

Program oraz lista prelegentów zostaną opublikowane po zamknięciu zgłoszeń – po 15 marca 2017 r.

Zgłoszenia biernego uczestnictwa są przyjmowane do 14 kwietnia 2017 r.

Opłaty

Uczestnictwo bierne - studenci Uniwersytetu Śląskiego i Uniwersytetu SWPS – udział bezpłatny, pozostali studenci i doktoranci – 50 zł, pracownicy naukowi, pedagodzy i wszyscy pasjonaci kina – 70 zł.

Uczestnictwo czynne - studenci Uniwersytetu Śląskiego i Uniwersytetu SWPS – 50 zł, pozostali studenci – 120 zł, doktoranci wszystkich uczelni – 180 zł, pracownicy naukowi Uniwersytetu Śląskiego i Uniwersytetu SWPS – 230 zł, pracownicy naukowi innych uczelni, pedagodzy i wszyscy pasjonaci kina – 270 zł.

Współorganizator

Współorganizatorem konferencji jest Koło Naukowe Psychointerpretacje. Studenci działający w Kole to pasjonaci kina i psychologii, mocno zaangażowani w przygotowanie konferencji „Filmowe Psycho-Tropy”.

Ogólnopolska Konferencja „Filmowe Psycho-Tropy” odbędzie się w dniach 26-27 kwietnia 2017 r. w Katowicach.

Więcej informacji dostępnych jest na stronie:  www.swps.pl/nauka-i-badania/konferencje/14174-i-ogolnopolska-konferencja-naukowa-z-cyklu-filmowe-psycho-tropy

Serwisy partnerskie:

Link do strony http://kreatywna-europa.eu, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.studiomunka.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.mkidn.gov.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishdocs.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmneweurope.com/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.audiowizualni.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.pl.isan.org/pl/index.htm, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://doclab.pl/pl_PL/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.c-kino.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishshorts.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sfp.org.pl/pl, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kinastudyjne.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishanimations.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sara.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.scriptpro.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmpolski.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.legalnakultura.pl/pl, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.wfdif.pl/pl/edukacja-filmowa/wytwornia-scenariuszy, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://filmcommissionpoland.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://polishdirectors.com/, otwiera się w nowym oknie