Przejdź do treści
Wersja dostępna
A A A
Kontakt
Adress Adres:
ul. Krakowskie Przedmieście 21/23
00-071 Warszawa

Contact Kontakt:
tel: + 48 22 42 10 130
fax: + 48 22 42 10 241
e-mail: pisf@pisf.pl

Contact Kontakt dla dziennikarzy:
tel: +48 22 42 10 189
e-mail: rzecznik@pisf.pl
PL
PL EN
PL
PL EN

ScripTeast nagradza scenarzystów

ScripTeast nagradza scenarzystów

25 maja 2012    

POLECANE

ScripTeast nagradza scenarzystów

23 maja podczas 65. Festiwalu Filmowego w Cannes została wręczona nagroda im. Krzysztofa Kieślowskiego za najlepszy scenariusz dla uczestników tegorocznej, szóstej edycji warsztatów ScripTeast. Impreza jest współfinansowana przez PISF - Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Nagroda dla projektu z Łotwy

Decyzją Rady Artystycznnej programu ScripTeast (Sandy Lieberson, Manfred Schmidt, Christian Routh, Dariusz Jabłoński, Tom Abrams ) główną nagrodę otrzymał scenarzysta projektu "The Apartments" - Martins Slisants z Łotwy. Wyróżnienie specjalne otrzymał autor projektu "0/1" George Dorobantu z Rumunii. Wśród nagrodzonych w poprzednich edycjach warsztatów są m.in. nagrodzony podczas tegorocznego Berlinale węgierski reżyser Bence Fliegauf oraz polski reżyser Jacek Piotr Bławut.

4 polskie projekty

Wśród 12 najlepszych prac z Europy środkowej i wschodniej znalazły się 4 polskie projekty: nad nowymi scenariuszami pracują obecnie Paweł Sala, Dariusz Gajewski, Rafał Kapeliński, oraz zespół w składzie: Marcin Wrona, Katarzyna Bonda i Marcin Skóra.

PISF wspiera scenarzystów

ScripTeast organizowany jest przez Niezależną Fundację Filmową przy wsparciu Programu Unii Europejskiej Media, Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej i Apple Film Production, we współpracy m.in. z Europejską Akademią Filmową, renomowanymi klubami producentów Producers Network i ACE, Film New Europe, Final Draft oraz Telewizją Polską.

Więcej informacji: www.scripteast.pl.

J. P. Bławut nagrodzony w Cannes Więcej J. P. Bławut nagrodzony w Cannes

Serwisy partnerskie:

Link do strony http://kreatywna-europa.eu, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.studiomunka.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.mkidn.gov.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishdocs.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmneweurope.com/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.audiowizualni.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.pl.isan.org/pl/index.htm, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://doclab.pl/pl_PL/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.c-kino.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishshorts.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sfp.org.pl/pl, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kinastudyjne.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishanimations.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sara.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.scriptpro.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmpolski.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.legalnakultura.pl/pl, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.wfdif.pl/pl/edukacja-filmowa/wytwornia-scenariuszy, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://filmcommissionpoland.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://polishdirectors.com/, otwiera się w nowym oknie