Przejdź do treści
Wersja dostępna
A A A
Kontakt
Adress Adres:
ul. Krakowskie Przedmieście 21/23
00-071 Warszawa

Contact Kontakt:
tel: + 48 22 42 10 130
fax: + 48 22 42 10 241
e-mail: pisf@pisf.pl

Contact Kontakt dla dziennikarzy:
tel: +48 22 42 10 189
e-mail: rzecznik@pisf.pl
PL
PL EN
PL
PL EN

Pokazy filmowe na Pikniku Militarnym „Walkiria”

Plakat Festiwalu „Walkirie Filmowe”

Pokazy filmowe na Pikniku Militarnym „Walkiria”

23 czerwca 2016    
W dniach 22-24 lipca na terenie Mazurskiego Muzeum Militariów oraz parku atrakcji Mazurolandia w Parczu k/Kętrzyna odbędzie się Mazurski Piknik Militarny „Walkiria”. Częścią wydarzenia jest Festiwal Filmów Wojennych i Historycznych „Walkirie Filmowe”.

Pokazy filmowe na Pikniku Militarnym „Walkiria”

W dniach 22-24 lipca na terenie Mazurskiego Muzeum Militariów oraz parku atrakcji Mazurolandia w Parczu k/Kętrzyna odbędzie się Mazurski Piknik Militarny „Walkiria”. Częścią wydarzenia jest Festiwal Filmów Wojennych i Historycznych „Walkirie Filmowe”.

Festiwal Filmów Wojennych i Historycznych

I Festiwal Filmów Wojennych i Historycznych „Walkirie Filmowe” odbędzie się w Kinie Gwiazda oraz na Zamku Krzyżackim, gdzie przez trzy dni trwać będą projekcje organizowane w ramach sekcji tematycznych: „Młodzi o historii” i „Dokumenty historyczne”. W sobotę od godz. 11.00 do 22.00 w Kinie Gwiazda pokazane zostaną najciekawsze, zdaniem organizatorów, filmy o tematyce historycznej, po których będą odbywać się panele dyskusyjne z filmowcami. W planie Festiwalu znalazły się m.in. spotkania z twórcami filmów: „Karbala”, „Powstanie Warszawskie”, „Niewinne”, „Tajemnica Westerplatte”, „Myszy Strajkują” oraz „Dywizjon 303”, którego produkcja ruszy w sierpniu br. Podczas gali finałowej nastąpi wręczenie nagród dla twórców krzewiących postawy patriotyczne i kultywujących historię Polski w filmach i produkcjach telewizyjnych, a gościem honorowym będzie Krzysztof Kowalewski. Wstęp na projekcje będzie bezpłatny.

Organizatorzy Mazurskiego Pikniku Militarnego „Walkiria” przygotowali także widowiska historyczne, pokazy czołgów czy koncerty.

Więcej informacji na stronie: www.walkiria.com.pl.

Na podstawie informacji prasowej

Serwisy partnerskie:

Link do strony http://kreatywna-europa.eu, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.studiomunka.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.mkidn.gov.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishdocs.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmneweurope.com/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.audiowizualni.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.pl.isan.org/pl/index.htm, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://doclab.pl/pl_PL/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.c-kino.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishshorts.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sfp.org.pl/pl, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kinastudyjne.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishanimations.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sara.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.scriptpro.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmpolski.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.legalnakultura.pl/pl, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.wfdif.pl/pl/edukacja-filmowa/wytwornia-scenariuszy, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://filmcommissionpoland.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://polishdirectors.com/, otwiera się w nowym oknie