Przejdź do treści
Wersja dostępna
A A A
Kontakt
Adress Adres:
ul. Kruczkowskiego 2, 00-412 Warszawa.

Contact Kontakt:
tel: + 48 22 10 26 400, e-mail: pisf@pisf.pl

Contact Kontakt dla dziennikarzy:
tel: +48 22 10 26 454, e-mail: rzecznik@pisf.pl

Contact Kontakt do zachęt:
tel: +48 22 10 26 434, +48 22 10 26 473, e-mail: incentives@pisf.pl
PL
PL EN
PL
PL EN

Polska Komisja Filmowa

Polska Komisja Filmowa (Film Commission Poland)

Polska Komisja Filmowa (Film Commission Poland) powstała w 2012 roku. Jej celem jest stwarzanie warunków do realizacji międzynarodowych produkcji filmowych na terenie Polski oraz zaktywizowanie lokalnej przedsiębiorczości, przez przyciąganie zagranicznych inwestycji i produkcji do naszych regionów. Zadaniem PKF jest także zagraniczna promocja polskiego potencjału filmowego, turystycznego i dziedzictwa kulturowego.

Polska Komisja Filmowa powstała dzięki współpracy i porozumieniu instytucji kultury, przedstawicieli branży filmowej i samorządów lokalnych. Za tworzenie systemu odpowiada Fundacja Polskie Centrum Audiowizualne, która od 2008 roku przy wsparciu PISF - Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej i Krajowej Izby Producentów Audiowizualnych prowadzi program Regionalnej Inicjatywy Audiowizualnej (RIA). Wymiernym efektem jej działań jest powstanie w Polsce 12 Regionalnych Funduszy Filmowych i 7 regionalnych komisji filmowych.

Regionalne Komisje Filmowe

W Polsce istnieje już siedem regionalnych komisji filmowych. Pierwsza z komisji została utworzona w 2009 roku w Łodzi (Lódź Film Commission), druga powstała w Krakowie (Krakow Film Commission) w 2010 roku. Trzecia działa w Katowicach od listopada 2011 roku (Silesia Film Commission). W 2012 roku powstała komisja w Poznaniu (Poznan Film Commission), w 2013 dołączył Wrocław (Wroclaw Film Commission), w 2015 Mazovia Warsaw Film Commission. W czerwcu 2016 roku powstała Podkarpacka Komisja Filmowa. Dzięki pracownikom komisji filmowych, łatwiej jest znaleźć najlepsze miejsca do zdjęć, załatwić wszelkie formalności związane z realizacją projektu (pozwolenia na zajęcie pasa drogi, zgodę właścicieli budynków na ich filmowanie, czy wydzielenie części parków lub skwerów dla potrzeb ekipy). Komisje filmowe pomagają również w znalezieniu potencjalnych źródeł finansowania projektu.

Więcej informacji na stronach:

Serwisy partnerskie:

Link do strony http://kreatywna-europa.eu, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.studiomunka.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.mkidn.gov.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishdocs.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmneweurope.com/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.audiowizualni.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.pl.isan.org/pl/index.htm, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://doclab.pl/pl_PL/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.c-kino.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishshorts.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sfp.org.pl/pl, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kinastudyjne.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishanimations.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sara.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.scriptpro.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmpolski.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.wfdif.pl/pl/edukacja-filmowa/wytwornia-scenariuszy, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://filmcommissionpoland.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://polishdirectors.com/, otwiera się w nowym oknie