Przejdź do treści
Wersja dostępna
A A A
Kontakt
Adress Adres:
ul. Kruczkowskiego 2, 00-412 Warszawa.

Contact Kontakt:
tel: + 48 22 10 26 400, e-mail: pisf@pisf.pl

Contact Kontakt dla dziennikarzy:
tel: +48 22 10 26 454, e-mail: rzecznik@pisf.pl

Contact Kontakt do zachęt:
tel: +48 22 10 26 434, +48 22 10 26 473, e-mail: incentives@pisf.pl
PL
PL EN
PL
PL EN

9-13 marca 2016 Filmy Krzysztofa Kieślowskiego na Klarafestival w Brukseli

Filmy Krzysztofa Kieślowskiego na Klarafestival w Brukseli

W dniach 9-13 marca podczas Klarafestival publiczność zobaczy wszystkie 10 filmów z cyklu „Dekalog” Krzysztofa Kieślowskiego.

Dekalog 6

"Krótki film o miłości", reż. Krzysztof Kieślowski

Projekcjom filmów towarzyszyć będzie konferencja poświęcona roli muzyki Zbigniewa Preisnera w filmach Krzysztofa Kieślowskiego oraz relacji między religią i polską muzyką w XX w. Dodatkową atrakcją festiwalu będzie koncert złożony z muzyki do dzieł polskiego reżysera, autorstwa Zbigniewa Preisnera, który osobiście zadyryguje NFM Filharmonią Wrocławską oraz Chórem NFM.

Kieślowski, wychodząc od najważniejszego tekstu kultury judeochrześcijańskiej, przypatruje się ze współczesnej perspektywy ponadczasowym ludzkim pragnieniom i wyborom. Refleksja nad emocjami i cierpieniem, zawarta jest zarówno w filmach, jak i przejmującej muzyce Preisnera. Koncert zostanie powtórzony we Wrocławiu w grudniu 2016 roku jako wydarzenie towarzyszące rozdaniu Europejskich Nagród Filmowych w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu. Kieślowski, odbierając statuetkę Feliksa w czasie pierwszego rozdania nagród w 1988 roku, mówił: „Mam nadzieję, że Polska jest w Europie". W 2016 roku gala Europejskich Nagród Filmowych odbędzie się w ojczyźnie reżysera, w ramach Europejskiej Stolicy Kultury.

Więcej informacji o wydarzeniu można przeczytać na stronie: www.culturepolonaise.eu.

Serwisy partnerskie:

Link do strony http://kreatywna-europa.eu, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.studiomunka.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.mkidn.gov.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishdocs.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmneweurope.com/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.audiowizualni.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.pl.isan.org/pl/index.htm, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://doclab.pl/pl_PL/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.c-kino.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishshorts.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sfp.org.pl/pl, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kinastudyjne.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishanimations.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sara.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.scriptpro.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmpolski.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.wfdif.pl/pl/edukacja-filmowa/wytwornia-scenariuszy, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://filmcommissionpoland.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://polishdirectors.com/, otwiera się w nowym oknie