Przejdź do treści
Wersja dostępna
A A A
Kontakt
Adress Adres:
ul. Kruczkowskiego 2, 00-412 Warszawa.

Contact Kontakt:
tel: + 48 22 10 26 400, e-mail: pisf@pisf.pl

Contact Kontakt dla dziennikarzy:
tel: +48 22 10 26 454, e-mail: rzecznik@pisf.pl

Contact Kontakt do zachęt:
tel: +48 22 10 26 434, +48 22 10 26 473, e-mail: incentives@pisf.pl
PL
PL EN
PL
PL EN

7 lipca - 28 sierpnia 2016 Wystawa "Dekalog Krzysztofa Kieślowskiego"

Wystawa "Dekalog Krzysztofa Kieślowskiego"

Przygotowana przez Muzeum Kinematografii w Łodzi wystawa pokazuje poszczególne historie "Dekalogu" poprzez niezwykle bogaty materiał ikonograficzny m.in. fotosy, werki i inne archiwalia.

„Dekalog” Krzysztofa Kieślowskiego to najbardziej rozpoznawalne na świecie dzieło Reżysera. To bezprecedensowy w dziejach kinematografii dziesięcioodcinkowy cykl filmów, zrealizowanych przez Telewizję Polską oraz kinowe wersje dwóch jego odcinków tj. "Krótkiego filmu o zabijaniu" i "Krótkiego filmu o miłości".

Jest  to cykl dziesięciu osobnych historii, z których każda luźno nawiązuje do dziesięciu Boskich Przykazań, ukazując ich uniwersalność poprzez opowieści o ludziach, którym zostają postawione fundamentalne pytania o życiu.

Przygotowana przez Muzeum Kinematografii w Łodzi wystawa pokazuje poszczególne historie "Dekalogu" poprzez niezwykle bogaty materiał ikonograficzny m.in. fotosy, werki i inne archiwalia. Przewodnikiem po wystawie są wypowiedzi nie tylko Reżysera, który mówi o swojej pracy na planie „Dekalogu”, ale także innych twórców filmu m.in. Krzysztofa Piesiewicza - współautora scenariusza, operatorów, aktorów. Dzięki ogromnej popularności „Dekalogu” na świecie powstał m. in. niezwykły zbiór plakatów do cyklu z unikatowymi egzemplarzami drukowanymi w bardzo niskim nakładzie.

Wystawa została przygotowana w wersji polsko-angielskiej i była współfinansowana ze środków PISF.

Trasa wystawy:

  • 7 lipca – 28 sierpnia 2016, Pałac Sztuki w Krakowie. Prezentacja w ramach Światowych Dni Młodzieży.

Wystawa Dekalog Kieslowskiego

Serwisy partnerskie:

Link do strony http://kreatywna-europa.eu, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.studiomunka.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.mkidn.gov.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishdocs.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmneweurope.com/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.audiowizualni.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.pl.isan.org/pl/index.htm, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://doclab.pl/pl_PL/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.c-kino.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishshorts.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sfp.org.pl/pl, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kinastudyjne.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishanimations.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sara.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.scriptpro.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmpolski.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.wfdif.pl/pl/edukacja-filmowa/wytwornia-scenariuszy, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://filmcommissionpoland.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://polishdirectors.com/, otwiera się w nowym oknie