Przejdź do treści
Wersja dostępna
A A A
Kontakt
Adress Adres:
ul. Kruczkowskiego 2, 00-412 Warszawa.

Contact Kontakt:
tel: + 48 22 10 26 400, e-mail: pisf@pisf.pl

Contact Kontakt dla dziennikarzy:
tel: +48 22 10 26 454, e-mail: rzecznik@pisf.pl

Contact Kontakt do zachęt:
tel: +48 22 10 26 434, +48 22 10 26 473, e-mail: incentives@pisf.pl
PL
PL EN
PL
PL EN

4 czerwca – 7 sierpnia 2016 Retrospektywa filmów Kieślowskiego w Kopenhadze

Retrospektywa filmów Kieślowskiego w Cinemateket w Kopenhadze

W roku 2016 przypada zarówno 75 rocznica urodzin, jak i 20 rocznica śmierci wybitnego polskiego reżysera. Z tej okazji Duński Instytut Filmowy we współpracy z Ambasadą RP oraz Instytutem Adama Mickiewicza zaprezentuje duńskiej publiczności pełną retrospektywę jego twórczości. Obejmować ona będzie wszystkie filmy fabularne i dokumentalne reżysera, jak również cykl telewizyjny „Dekalog”.

4 czerwca rozpocznie się pierwsza część retrospektywy, obejmująca filmy dokumentalne i fabularne nakręcone do roku 1988. Będą to m.in. „Amator”, „Przypadek”, „Krótki film o zabijaniu”, „Bez końca”, a wśród filmów dokumentalnych m.in. „Pierwsza miłość” i „Z miasta Łodzi” oraz polsko – duńska koprodukcja „Krzysztof Kieślowski – I’m so-so”, wyjątkowy zapis rozmowy z reżyserem przeprowadzonej przez jego asystenta Krzysztofa Wierzbickiego w roku 1995.

W dniu otwarcia retrospektywy pokazanych zostanie pięć krótkich filmów dokumentalnych reżysera oraz „Amator”. Wprowadzenie do filmów oraz najwcześniejszej twórczości reżysera wygłosi Michał Oleszczyk, filmoznawca, dyrektor artystyczny Festiwalu Filmowego w Gdyni.

  • 4 czerwca, godz. 16.15 i 18.30 Cinemateket, Gothersgade 55, København K

Więcej na stronie Duńskiego Instytutu Filmowego: www.dfi.dk.

Serwisy partnerskie:

Link do strony http://kreatywna-europa.eu, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.studiomunka.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.mkidn.gov.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishdocs.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmneweurope.com/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.audiowizualni.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.pl.isan.org/pl/index.htm, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://doclab.pl/pl_PL/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.c-kino.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishshorts.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sfp.org.pl/pl, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kinastudyjne.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishanimations.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sara.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.scriptpro.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmpolski.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.wfdif.pl/pl/edukacja-filmowa/wytwornia-scenariuszy, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://filmcommissionpoland.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://polishdirectors.com/, otwiera się w nowym oknie