Przejdź do treści
Wersja dostępna
A A A
Kontakt
Adress Adres:
ul. Kruczkowskiego 2, 00-412 Warszawa.

Contact Kontakt:
tel: + 48 22 10 26 400, e-mail: pisf@pisf.pl

Contact Kontakt dla dziennikarzy:
tel: +48 22 10 26 454, e-mail: rzecznik@pisf.pl

Contact Kontakt do zachęt:
tel: +48 22 10 26 434, +48 22 10 26 473, e-mail: incentives@pisf.pl
PL
PL EN
PL
PL EN

28-30 czerwca 2016 Przegląd filmów Kieślowskiego w CeTA

Przegląd filmów Krzysztofa Kieślowskiego i spotkanie z Grażyną Szapołowską w Centrum Technologii Audiowizualnych

W ramach trwającego Roku Krzysztofa Kieślowskiego Centrum Technologii Audiowizualnych CeTA we Wrocławiu zaprasza w dniach 28-30 czerwca 2016 r. na przegląd filmów tego wybitnego reżysera. Podczas trzech dni pokazów będzie można zobaczyć jedne z najbardziej znanych obrazów Kieślowskiego z okresu kina moralnego niepokoju oraz posłuchać o współpracy z reżyserem podczas spotkania z Grażyną Szapołowską. Wstęp na wydarzenia jest bezpłatny.

Kolejne wydarzenie w ramach Roku Kieślowskiego

Przegląd filmów polskiego reżysera to kolejne wydarzenie organizowane w Centrum Technologii Audiowizualnych CeTA we Wrocławiu w ramach obchodów Roku Kieślowskiego. W kwietniu odbyły się już warsztaty, podczas których o sztuce tworzenia filmów dokumentalnych opowiadał, w oparciu o filmy swoje i Kieślowskiego, Jacek Bławut – operator i reżyser, autor zdjęć do „Dekalogu X”.

Tym razem, w dniach 28-30 czerwca 2016 r., w Centrum Technologii Audiowizualnych odbędzie się przegląd filmów Krzysztofa Kieślowskiego, które reżyser tworzył w ramach nurtu kina moralnego niepokoju. Zaprezentowane zostaną jedne z najbardziej znanych tytułów w dorobku reżysera: „Personel”, do którego zdjęcia realizowano w Operze Wrocławskiej, „Blizna” – film, który powstawał m.in. w Wytwórni Filmów Fabularnych we Wrocławiu, czyli dzisiejszym CeTA, a także „Spokój”, „Amator”, „Bez końca” i „Przypadek”. Przed każdym seansem w wyjątkową twórczość Kieślowskiego wprowadzał będzie uczestników Stanisław Zawiśliński – autor książek o reżyserze, dziennikarz, filmoznawca, wykładowca dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim. Ponadto pokazom towarzyszyć będą spotkania z wyjątkowymi gośćmi.

Spotkania z gośćmi

"29 czerwca, przed seansem „Amatora”, o realizacji obrazu i Krzysztofie Kieślowskim opowie widzom Rafał Waltenberger, twórca scenografii do filmu. Natomiast 30 czerwca gościem specjalnym pokazu „Bez końca” będzie jedna z najbardziej znanych polskich aktorek - Grażyna Szapołowska, która zagrała w filmie główną rolę i o swojej współpracy z reżyserem opowie uczestnikom wydarzenia" – mówi dr Robert Banasiak, Dyrektor Centrum Technologii Audiowizualnych.

Przegląd organizowany jest we współpracy z Europejską Fundacją Edukacji Audiowizualnej DISCE, ze Studiem Filmowym TOR oraz Cyfrowym Repozytorium Filmowym. 

Pokazy odbędą się w dniach 28-30 czerwca 2016 r. Seanse rozpoczynać się będą o godz. 17.00. Wstęp na wydarzenia jest bezpłatny, jednak wcześniej należy odebrać bezpłatną wejściówkę na portierni CeTA (ul. Wystawowa 1, Wrocław).

Więcej informacji na stronie www.filmstudioceta.pl.

Przegląg Kieślowskiego w CeTA

Serwisy partnerskie:

Link do strony http://kreatywna-europa.eu, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.studiomunka.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.mkidn.gov.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishdocs.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmneweurope.com/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.audiowizualni.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.pl.isan.org/pl/index.htm, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://doclab.pl/pl_PL/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.c-kino.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishshorts.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sfp.org.pl/pl, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kinastudyjne.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishanimations.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sara.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.scriptpro.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmpolski.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.wfdif.pl/pl/edukacja-filmowa/wytwornia-scenariuszy, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://filmcommissionpoland.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://polishdirectors.com/, otwiera się w nowym oknie