Przejdź do treści
Wersja dostępna
A A A
Kontakt
Adress Adres:
ul. Kruczkowskiego 2, 00-412 Warszawa.

Contact Kontakt:
tel: + 48 22 10 26 400, e-mail: pisf@pisf.pl

Contact Kontakt dla dziennikarzy:
tel: +48 22 10 26 454, e-mail: rzecznik@pisf.pl

Contact Kontakt do zachęt:
tel: +48 22 10 26 434, +48 22 10 26 473, e-mail: incentives@pisf.pl
PL
PL EN
PL
PL EN

28-29 kwietnia 2016 Warsztaty filmowe w Centrum Technologii Audiowizualnych

Warsztaty filmowe w Centrum Technologii Audiowizualnych

Polska Akademia Filmowa ogłosiła rok 2016 Rokiem Kieślowskiego. Z dokumentalną twórczością polskiego reżysera, a także zagadnieniami związanymi z realizacją filmów dokumentalnych, będzie się można zapoznać podczas warsztatów, które odbędą się w dniach 28-29 kwietnia w Centrum Technologii Audiowizualnych we Wrocławiu. Bezpłatne zajęcia poprowadzi Jacek Bławut – operator i reżyser filmowy, który współpracował z Kieślowskim.

Krzysztof Kieślowski, oprócz znakomitych filmów fabularnych zrealizował również wiele ciekawych dokumentów. O sztuce tworzenia filmu dokumentalnego opowiadał będzie w CeTA, w oparciu o filmy swoje i Kieślowskiego, Jacek Bławut – reżyser i operator, autor zdjęć do „Dekalogu X”.

Dwudniowe warsztaty „Krzysztof Kieślowski w dokumencie” realizowane są we współpracy z Europejską Fundacją Edukacji Audiowizualnej DISCE, ze Studiem Filmowym TOR oraz Cyfrowym Repozytorium Filmowym. Zajęcia adresowane są do osób zainteresowanych tym gatunkiem kina, studentów kierunków filmowych i artystycznych oraz twórców realizujących już swoje pierwsze dokumentalne produkcje – mówi dr Robert Banasiak, Dyrektor Centrum Technologii Audiowizualnych.

Podczas pierwszego dnia zajęć prowadzący Jacek Bławut opowie m.in. o swojej współpracy z Krzysztofem Kieślowskim podczas realizacji „Dekalogu X”, o najważniejszych polskich filmach dokumentalnych i ich twórcach, a także rodzajach dokumentów. Zaprezentowane zostaną także wybrane filmy Kieślowskiego m.in. „Z punktu widzenia nocnego portiera”. Drugiego dnia warsztatów Jacek Bławut zaprezentuje swoje produkcje i opowie o pracy nad nimi. Reżyser przedstawi również proces powstawania filmu dokumentalnego – od znalezienia tematu i bohatera, poprzez dokumentację i pisanie scenariusza, aż po realizację.

Warsztaty odbędą się w dniach 28-29 kwietnia 2016 w Sali kinowej w Centrum Technologii Audiowizualnych. Zgłoszenia na warsztaty należy przesyłać do 21 kwietnia poprzez formularz na stronie: http://filmstudioceta.pl/pl/warsztaty-2/. Liczba miejsc jest ograniczona.

Jacek Bławut – operator i reżyser filmowy, wykładowca w szkołach filmowych m.in. w Berlinie, Hanowerze, Łodzi i Warszawie. W 1982 r. ukończył Wydział Operatorski na PWSFTviT w Łodzi. Jest autorem zdjęć do filmów fabularnych m.in. „Dzień świra” i „Porno” Marka Koterskiego oraz „Dekalog X” Krzysztofa Kieślowskiego, a także twórcą wielu filmów dokumentalnych m.in. „Wojownik”, „Szczur w koronie”, „Born dead”, „Nienormalni”, „Kostka cukru”. Od 2003 jest członkiem Europejskiej Akademii Filmowej.

kieslowski_ceta

Serwisy partnerskie:

Link do strony http://kreatywna-europa.eu, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.studiomunka.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.mkidn.gov.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishdocs.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmneweurope.com/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.audiowizualni.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.pl.isan.org/pl/index.htm, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://doclab.pl/pl_PL/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.c-kino.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishshorts.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sfp.org.pl/pl, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kinastudyjne.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishanimations.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sara.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.scriptpro.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmpolski.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.wfdif.pl/pl/edukacja-filmowa/wytwornia-scenariuszy, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://filmcommissionpoland.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://polishdirectors.com/, otwiera się w nowym oknie