Przejdź do treści
Wersja dostępna
A A A
Kontakt
Adress Adres:
ul. Kruczkowskiego 2, 00-412 Warszawa.

Contact Kontakt:
tel: + 48 22 10 26 400, e-mail: pisf@pisf.pl

Contact Kontakt dla dziennikarzy:
tel: +48 22 10 26 454, e-mail: rzecznik@pisf.pl

Contact Kontakt do zachęt:
tel: +48 22 10 26 434, +48 22 10 26 473, e-mail: incentives@pisf.pl
PL
PL EN
PL
PL EN

26 lutego - 14 października 2016 Wystawa "Krzysztof Kieślowski - Ślady i pamięć"

Wystawa "Krzysztof Kieślowski - Ślady i pamięć"

Wystawa  przygotowana przez Muzeum Kinematografii w Łodzi  prezentuje twórczość jednego z najwybitniejszych i najbardziej rozpoznawalnych polskich twórców filmowych na świecie.

Ekspozycja  została przygotowana z myślą zarówno o tej publiczności, która Kieślowskiego znała i ceniła, jak i tej, która odkrywa ją dla siebie, która oglądając wystawę poznaje bohatera. Publiczność może prześledzić jego artystyczną biografię zamkniętą w dokumentach, fotografiach – prywatnych i zrobionych w czasie pracy na planie, fotosach filmowych, międzynarodowych plakatach do jego filmów, dyplomach i nagrodach, jakie dostał na krajowych i międzynarodowych konkursach i festiwalach filmowych. Są wśród dokumentów także te osobiste, rodzinne, dzięki którym widz może poznać Kieślowskiego od strony prywatnej.

Wystawa przygotowana w róznych wersjach językowych: polsko-angielskiej, niemiecko-angielskiej, włosko-hiszpańskiej, francusko-angielskiej. Wszystkie wersje zostały dofinansowane ze środków PISF.

Wystawa wykorzystuje archiwum Marii Kieślowskiej. Partnerzy wystawy to: Studio Filmowe TOR, Wydawnictwo Skorpion i firma MK2 z Paryża - producent "Trzech kolorów". Konsultantem był Stanisław Zawiśliński.

Trasa wystawy:

  • 26 lutego – 26 czerwca 2016, Muzeum Ignacego Kraszewskiego w Dreźnie, wersja niemiecko-angielska
  • 11 marca – 11 kwietnia 2016, Manufaktura w Łodzi, wersja polsko-angielska
  • 25 czerwca – 22 lipca 2016, Muzeum Regionalne w Jarocinie
  • 29 września – 14 października 2016, Instytut Polski w Wiedniu, wersja niemiecko-angielska

Kieslowski. Slady i pamiec

Serwisy partnerskie:

Link do strony http://kreatywna-europa.eu, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.studiomunka.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.mkidn.gov.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishdocs.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmneweurope.com/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.audiowizualni.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.pl.isan.org/pl/index.htm, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://doclab.pl/pl_PL/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.c-kino.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishshorts.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sfp.org.pl/pl, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kinastudyjne.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishanimations.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sara.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.scriptpro.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmpolski.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.wfdif.pl/pl/edukacja-filmowa/wytwornia-scenariuszy, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://filmcommissionpoland.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://polishdirectors.com/, otwiera się w nowym oknie