Przejdź do treści
Wersja dostępna
A A A
Kontakt
Adress Adres:
ul. Kruczkowskiego 2, 00-412 Warszawa.

Contact Kontakt:
tel: + 48 22 10 26 400, e-mail: pisf@pisf.pl

Contact Kontakt dla dziennikarzy:
tel: +48 22 10 26 454, e-mail: rzecznik@pisf.pl

Contact Kontakt do zachęt:
tel: +48 22 10 26 434, +48 22 10 26 473, e-mail: incentives@pisf.pl
PL
PL EN
PL
PL EN

24-29 czerwca 2016 Kieślowski na Transatlantyku

Kieślowski na Transtlantyku

Transatlantyk zaprezentuje jedną z najsłynniejszych i najbardziej cenionych na świecie polskich produkcji - "Dekalog" w całości w odrestaurowanej wersji. Odbędzie się także specjalny pokaz "Podwójnego życia Weroniki".

Cykl 10 godzinnych filmów Krzysztofa Kieślowskiego stanowi wariację na temat Dziesięciu Przykazań Bożych. Każdy z filmów stanowi odrębną całość, w każdym występują inni bohaterowie, a jedynymi łączącymi je elementami są otoczenie - charakterystyczne dla późnego PRL-u bloki - i postać grana przez Artura Barcisia, która epizodycznie pojawia się w każdym odcinku. "Dekalog" to wciąż aktualny i zachowujący filmową świeżość moralitet, zadający pytanie o kondycję duchową człowieka w dzisiejszych czasach.

Cykl zostanie zaprezentowany w ramch sekcji Sacrum, prezentującej filmy o tematyce religijnej, duchowej, opowiadające o wierze i związanych z nią życiowych wyborach.

27 czerwca aktorka Irene Jacob poprowadzi w Szkole Filmowej w Łodzi master class. Następnie odbędzie się specjalny pokaz "Podwójnego życia Weroniki" z jej udziałem, po którym aktorka spotka się z widzami.

PGNiG Transatlantyk Festival odbędzie się w dniach 23-30 czerwca 2016 w Łodzi.

Dekalog

  • Polska, obyczajowy, 1988, 10 x 60 minut
  • reż. Krzysztof Kieślowski
  • wyst. Artur Barciś, Mirosław Baka, Maja Komorowska

Podwójne życie Weroniki

  • Polska, dramat, 1991, 98 minut
  • reż. Krzysztof Kieślowski
  • wyst. Irene Jacob, Halina Gryglaszewska, Władysław Kowalski, Janusz Sterniński, Jerzy Gudejko, Aleksander Bardini, Kalina Jędrusik, Philippe Volter

Więcej informacji na stronie Festiwalu: transatlantyk.org.

Krotki_film_o_milosci

"Krótki film o miłości", reż. Krzysztof Kieślowski

Serwisy partnerskie:

Link do strony http://kreatywna-europa.eu, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.studiomunka.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.mkidn.gov.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishdocs.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmneweurope.com/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.audiowizualni.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.pl.isan.org/pl/index.htm, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://doclab.pl/pl_PL/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.c-kino.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishshorts.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sfp.org.pl/pl, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kinastudyjne.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishanimations.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sara.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.scriptpro.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmpolski.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.wfdif.pl/pl/edukacja-filmowa/wytwornia-scenariuszy, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://filmcommissionpoland.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://polishdirectors.com/, otwiera się w nowym oknie