Przejdź do treści
Wersja dostępna
A A A
Kontakt
Adress Adres:
ul. Kruczkowskiego 2, 00-412 Warszawa.

Contact Kontakt:
tel: + 48 22 10 26 400, e-mail: pisf@pisf.pl

Contact Kontakt dla dziennikarzy:
tel: +48 22 10 26 454, e-mail: rzecznik@pisf.pl

Contact Kontakt do zachęt:
tel: +48 22 10 26 434, +48 22 10 26 473, e-mail: incentives@pisf.pl
PL
PL EN
PL
PL EN

13 marca 2016 Niedziela z... kinem Krzysztofa Kieślowskiego w TVP Kultura

Niedziela z... kinem Krzysztofa Kieślowskiego

Tym razem program "Niedziela z..." będzie poświęcony twórczości Krzysztofa Kieślowskiego. 

kieslowski

13 marca 2015 roku mija dwadzieścia lat od śmierci Krzysztofa Kieślowskiego. Oddając hołd temu niezwykłemu twórcy kina, najbliższą niedzielę TVP Kultura poświęci twórczości tego wybitnego artysty.

Od początku swojej drogi filmowej Krzysztof Kieślowski starał się opowiadać o zwykłych ludziach, ukazując problemy otaczającej ich rzeczywistości. Po ukończeniu studiów zajął się tworzeniem filmów dokumentalnych, w których ukazywał wpływ ówczesnej władzy politycznej na życie ludzi w Polsce. Początkowo zaliczany był do twórców nurtu realizmu krytycznego. Jego późniejsze filmy dokumentalne były bardziej misternie skonstruowane, zmierzały jednak już w stronę fabuły. Momentem zwrotnym było nakręcenie, wówczas bardzo krytykowanego, ale obecnie docenianego filmu fabularnego - „Bez końca”.

O współpracy z Krzysztofem Kieślowskim oraz o tym, jaki miał wpływ na kino światowe, Agnieszka Szydłowska rozmawiać będzie z Grażyną Szapołowską, Arturem Barcisiem, Zbigniewem Zamachowskim, Jackiem Petryckim, Andrzejem Titkowem i Łukaszem Maciejewskim (godz. 17.15).

Po programie TVP Kultura zaprasza na emisję filmów: „Amator” (godz. 18:15) i „Przypadek” (godz. 20:15) w cyfrowo odnowionych wersjach.

http://tvpkultura.tvp.pl/

Serwisy partnerskie:

Link do strony http://kreatywna-europa.eu, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.studiomunka.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.mkidn.gov.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishdocs.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmneweurope.com/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.audiowizualni.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.pl.isan.org/pl/index.htm, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://doclab.pl/pl_PL/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.c-kino.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishshorts.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sfp.org.pl/pl, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kinastudyjne.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishanimations.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sara.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.scriptpro.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmpolski.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.wfdif.pl/pl/edukacja-filmowa/wytwornia-scenariuszy, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://filmcommissionpoland.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://polishdirectors.com/, otwiera się w nowym oknie