Przejdź do treści
Wersja dostępna
A A A
Kontakt
Adress Adres:
ul. Kruczkowskiego 2, 00-412 Warszawa.

Contact Kontakt:
tel: + 48 22 10 26 400, e-mail: pisf@pisf.pl

Contact Kontakt dla dziennikarzy:
tel: +48 22 10 26 454, e-mail: rzecznik@pisf.pl

Contact Kontakt do zachęt:
tel: +48 22 10 26 434, +48 22 10 26 473, e-mail: incentives@pisf.pl
PL
PL EN
PL
PL EN

11-12 marca 2016 Wspomnienie twórcy w Centrum Sztuki w Oławie

Krzysztof Kieślowski – wspomnienie twórcy w Centrum Sztuki w Oławie

W 20. rocznicę śmierci reżysera Centrum Sztuki w Oławie zaprasza na projekcje filmów Krzysztofa Kieślowskiego oraz spotkanie ze współpracownikami reżysera.

20 lat temu w dniu 13 marca pożegnaliśmy osobę polskiego reżysera – Krzysztofa Kieślowskiego, jednego z najwybitniejszych polskich reżyserów. Laureata wielu nagród za twórczość dokumentalną i fabularną – m.in. Grand Prix na MFF w Mannheim za „Personel” (1975), Złotego Medalu na MFF w Moskwie za AMATORA, Złotego Lwa na festiwalu w Wenecji za „Trzy Kolory: Niebieski” i Srebrnego Niedźwiedzia na MFF w Berlinie za „Trzy Kolory: Biały”.

Chciał zostać reżyserem teatralnym, jednak rozpoczął pracę w filmie jako dokumentalista, aby przejść później do realizacji filmów fabularnych.  Swym talentem na trwałe zapisał się w historii nie tylko polskiej, ale i światowej kinematografii. Do dzisiaj jego styl filmowy i sama postać reżysera pozostają wzorcem do naśladowania przez młodych filmowców na całym świecie.

W 20. rocznicę śmierci reżysera Centrum Sztuki w Oławie zaprasza na projekcję dwóch filmów Krzysztofa Kieślowskiego: „Przypadek” (1981) i „Krótki film o miłości” (1988). Po projekcji filmu „Krótki film o miłości” w dniu 12 marca o godz. 18.00 w Ośrodku Współpracy Europejskiej ODRA (I p., sala konferencyjna) odbędzie się spotkanie ze współpracownikami reżysera – Teresą Violettą Buhl, która podczas realizacji filmowych Kieślowskiego pełniła funkcję II reżysera oraz aktorką Moniką Goździk, m.in. odtwórczynią jednej z głównych ról w filmie „Przypadek”.

W sobotę przed seansem filmowym odbędzie pokaz filmu „Oławskie gadające głowy” autorstwa uczniów klasy dziennikarskiej Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Oławie inspirowany zrealizowanym w 1980 roku filmem dokumentalnym Krzysztofa Kieślowskiego „Gadające głowy”.

Wstęp na seans filmów K. Kieślowskiego w cenie 10 zł. Wstęp na pokaz filmu „Oławskie gadające głowy” za okazaniem biletu na „Krótki film o miłości”. Wstęp na spotkanie autorskie jest bezpłatny.

Więcej informacji na www.kultura.olawa.pl.

Oława wspomina Kieślowskiego

Serwisy partnerskie:

Link do strony http://kreatywna-europa.eu, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.studiomunka.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.mkidn.gov.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishdocs.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmneweurope.com/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.audiowizualni.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.pl.isan.org/pl/index.htm, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://doclab.pl/pl_PL/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.c-kino.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishshorts.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sfp.org.pl/pl, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kinastudyjne.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishanimations.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sara.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.scriptpro.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmpolski.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.wfdif.pl/pl/edukacja-filmowa/wytwornia-scenariuszy, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://filmcommissionpoland.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://polishdirectors.com/, otwiera się w nowym oknie