Przejdź do treści
Wersja dostępna
A A A
Kontakt
Adress Adres:
ul. Kruczkowskiego 2, 00-412 Warszawa.

Contact Kontakt:
tel: + 48 22 10 26 400, e-mail: pisf@pisf.pl

Contact Kontakt dla dziennikarzy:
tel: +48 22 10 26 454, e-mail: rzecznik@pisf.pl

Contact Kontakt do zachęt:
tel: +48 22 10 26 434, +48 22 10 26 473, e-mail: incentives@pisf.pl
PL
PL EN
PL
PL EN

1-2 kwietnia 2016 „La double vie de Kieslowski" - konferencja na Sorbonie

„La double vie de Kieslowski" - konferencja na Sorbonie

Uniwersytet Paryski i Instytut Polski w Paryżu zapraszają na konferencję poświęconą twórczości Krzysztofa Kieślowskiego, która odbędzie się w dniach 1-2 kwietnia 2016 roku.

Konferencję „La double vie de Kieslowski/ Podwójne życie Kieślowskiego” otworzy ambasador Polski w Paryżu – Andrzej Byrt. Następnie prof. Tadeusz Lubelski z Uniwersytetu Jagiellońskiego wprowadzi słuchaczy w tematykę konferencji. Pod redakcją Lubelskiego w 1997 roku opublikowano książkę „Kino Krzysztofa Kieślowskiego”.

Oprócz badaczy francuskich na konferencji pojawią się przedstawiciele polskich środków akademickich oraz twórcy związani z Krzysztofem Kieślowskim. O współpracy na planie opowiedzą Irene Jacob (główna rola w „Czerwonym” i „Podwójnym życiu Weroniki”), Juliusz Machulski (główna rola w „Personelu”), Urszula Lesiak (montażystka) i Jacek Petrycki (operator).

Najważniejsza, wykładowa część konferencji, rozpocznie się od referatu prof. UAM dr. hab. Mikołaja Jazdona (autor książki „Dokumenty Kieślowskiego”) o twórczości dokumentalnej Kieślowskiego. Następnie prof. Lubelski będzie mówił o „Amatorze”. Z polskich badaczy w Paryżu swoje wystąpienia będą jeszcze mieli Marcin Maron (Uniwersytet Marie Curie-Skłodowskiej w Lublinie), Agnieszka Kulig (UAM), Ania Szczepańska (Sorbona) oraz Monika Talarczyk-Gubała (Uniwersytet Szczeciński).

Konferencja „La double vie de Kieslowski/ Podwójne życie Kieślowskiego” jest organizowana przez Uniwersytet Paryski (Sorbona) i Instytut Polski w Paryżu. Wydarzenie odbędzie się w dniach 1-2 kwietnia 2016 roku.

Więcej na www.sfp.org.pl.

Sorbona

Serwisy partnerskie:

Link do strony http://kreatywna-europa.eu, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.studiomunka.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.mkidn.gov.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishdocs.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmneweurope.com/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.audiowizualni.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.pl.isan.org/pl/index.htm, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://doclab.pl/pl_PL/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.c-kino.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishshorts.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sfp.org.pl/pl, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kinastudyjne.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishanimations.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sara.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.scriptpro.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmpolski.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.wfdif.pl/pl/edukacja-filmowa/wytwornia-scenariuszy, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://filmcommissionpoland.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://polishdirectors.com/, otwiera się w nowym oknie