Przejdź do treści
Wersja dostępna
A A A
Kontakt
Adress Adres:
ul. Kruczkowskiego 2, 00-412 Warszawa.

Contact Kontakt:
tel: + 48 22 10 26 400, e-mail: pisf@pisf.pl

Contact Kontakt dla dziennikarzy:
tel: +48 22 10 26 454, e-mail: rzecznik@pisf.pl

Contact Kontakt do zachęt:
tel: +48 22 10 26 434, +48 22 10 26 473, e-mail: incentives@pisf.pl
PL
PL EN
PL
PL EN

7 marca 2016 Wieczór filmowy Andrzeja Wajdy w Radomiu

Wieczór filmowy Andrzeja Wajdy w Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia” w Radomiu

7 marca 2016 roku o godz. 18.30 w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego w Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia” w Radomiu odbędzie się Wieczór filmowy Andrzeja Wajdy z okazji jego 90. urodzin.

W programie trzy filmy w reżyserii Andrzeja Wajdy:

  • CERAMIKA IŁŻECKA, dokumentalny, etiuda, Polska 1951 (10 min.)

Andrzej Wajda debiutował na początku lat 50. XX wieku trzema etiudami szkolnymi: fabularnym ZŁYM CHŁOPCEM (1951) na podstawie noweli Antoniego Czechowa oraz dokumentami KIEDY TY ŚPISZ (1953) i CERAMIKĄ IŁŻECKĄ (1951). W tej ostatniej odnajdziemy klimat położonej w pobliżu Radomia Iłży tamtego okresu.

  • LEKCJA POLSKIEGO KINA, dokumentalny, Polska 2002 (71 min.)

W pełnometrażowym dokumencie bogato ilustrowanym fragmentami filmów reżyser opowiada o powojennej historii polskiej kinematografii, przede wszystkim o polskiej szkole filmowej. Obraz dedykowany jest „Dyskusyjnym Klubom Filmowym, najwierniejszym widzom polskiego kina” (Andrzej Wajda jest honorowym przewodniczącym Rady Polskiej Federacji DKF).

  • KRAJOBRAZ PO BITWIE, dramat obyczajowy, Polska 1970 (101 min.)

Scenariusz KRAJOBRAZU… powstał na podstawie opowiadania „Bitwa pod Grunwaldem” Tadeusza Borowskiego. Akcja filmu toczy się na terenie byłego obozu koncentracyjnego wyzwolonego przez wojska amerykańskie. Główny bohater filmu, poeta Tadeusz, przeżywa silny kryzys psychiczny i światopoglądowy po pobycie w obozie i nie potrafi porozumieć się z dawnymi współwięźniami. W rolach głównych zobaczymy m.in. Daniela Olbrychskiego, Stanisławę Celińską, Małgorzatę Braunek i Aleksandra Bardiniego. Film pokazany zostanie w wersji odnowionej przez Repozytorium Cyfrowe.

Karnet na cały wieczór - 10 zł.

Więcej informacji: www.elektrownia.art.pl

Serwisy partnerskie:

Link do strony http://kreatywna-europa.eu, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.studiomunka.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.mkidn.gov.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishdocs.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmneweurope.com/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.audiowizualni.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.pl.isan.org/pl/index.htm, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://doclab.pl/pl_PL/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.c-kino.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishshorts.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sfp.org.pl/pl, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kinastudyjne.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishanimations.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sara.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.scriptpro.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmpolski.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.wfdif.pl/pl/edukacja-filmowa/wytwornia-scenariuszy, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://filmcommissionpoland.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://polishdirectors.com/, otwiera się w nowym oknie