Przejdź do treści
Wersja dostępna
A A A
Kontakt
Adress Adres:
ul. Kruczkowskiego 2, 00-412 Warszawa.

Contact Kontakt:
tel: + 48 22 10 26 400, e-mail: pisf@pisf.pl

Contact Kontakt dla dziennikarzy:
tel: +48 22 10 26 454, e-mail: rzecznik@pisf.pl

Contact Kontakt do zachęt:
tel: +48 22 10 26 434, +48 22 10 26 473, e-mail: incentives@pisf.pl
PL
PL EN
PL
PL EN

6 marca 2016#WajdaWeek w Szkole Wajdy

#WajdaWeek w Szkole Wajdy

6 marca 2016 Andrzej Wajda - założyciel i patron Szkoły Wajdy i Wajda Studio - obchodzi 90. urodziny. Z okazji jubileuszu absolwenci i wykładowcy Szkoły Wajdy, w swoich słowach opowiadają o fenomenie reżysera „Popiołu i diamentu”, „Wesela”, „Ziemi obiecanej” oraz składają życzenia nestorowi polskiego kina.

Od poniedziałku 29 lutego na Facebooku Szkoły Wajdy udostępniane są fragmenty wypowiedzi i życzeń w formie urodzinowych teaserów składane przez absolwentów i wykładowców Szkoły Wajdy. Wśród nich znaleźli się ważni dla polskiego kina twórcy młodego i średniego pokolenia m.in. Karolina Bielawska („Mów mi Marianna”), Dariusz Gajewski („Obce niebo”, „Warszawa”), Dariusz Glazer („Mur”), Bartek Konopka („Lęk wysokości”, „Królik po berlińsku”), Aneta Kopacz („Joanna”), Bodo Kox („Dziewczyna z szafy”), Marta Minorowicz („ZUD”), Adrian Panek („Daas”), Paweł Pawlikowski („Ida”, „Lato miłości”), Michał Rogalski („Letnie przesilenie”), Agnieszka Smoczyńska („Córki Dancingu”), Grzegorz Zariczny („Gwizdek”) i inni.

Życzenia od Meryl Streep i Małgorzaty Szumowskiej

Spontaniczne życzenia Andrzejowi Wajdzie złożyła Meryl Streep i Małgorzata Szumowska. 6 marca, w dniu urodzin Andrzeja Wajdy, zostanie uruchomiona specjalna, dedykowana jubileuszowi strona, na której będzie można złożyć życzenia Andrzejowi Wajdzie i zobaczyć życzenia wideo od filmowców, absolwentów oraz wykładowców Szkoły Wajdy. Szczegóły 6 marca na stronie Szkoły Wajdy.

Jubileuszowy film dla Andrzeja Wajdy

W niedzielę 6 marca na swoim kanale YouTube Szkoła Wajdy zaprezentuje jubileuszowy film, który dzień wcześniej zostanie wyświetlony reżyserowi podczas urodzinowej gali organizowanej przez Stowarzyszenie Filmowców Polskich. Urodzinowe teasery, aktualności opatrywane są w kanałach społecznościowych Szkoły Wajdy hashtagiem #WajdaWeek.

Więcej infomacji: www.facebook.com/wajdaschool oraz https://twitter.com/wajda_school

Serwisy partnerskie:

Link do strony http://kreatywna-europa.eu, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.studiomunka.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.mkidn.gov.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishdocs.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmneweurope.com/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.audiowizualni.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.pl.isan.org/pl/index.htm, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://doclab.pl/pl_PL/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.c-kino.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishshorts.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sfp.org.pl/pl, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kinastudyjne.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishanimations.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sara.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.scriptpro.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmpolski.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.wfdif.pl/pl/edukacja-filmowa/wytwornia-scenariuszy, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://filmcommissionpoland.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://polishdirectors.com/, otwiera się w nowym oknie