Przejdź do treści
Wersja dostępna
A A A
Kontakt
Adress Adres:
ul. Kruczkowskiego 2, 00-412 Warszawa.

Contact Kontakt:
tel: + 48 22 10 26 400, e-mail: pisf@pisf.pl

Contact Kontakt dla dziennikarzy:
tel: +48 22 10 26 454, e-mail: rzecznik@pisf.pl

Contact Kontakt do zachęt:
tel: +48 22 10 26 434, +48 22 10 26 473, e-mail: incentives@pisf.pl
PL
PL EN
PL
PL EN

6 marca 2016 Spacer śladami Andrzeja Wajdy i pokaz filmu „Biesy po latach”

Spacer śladami Andrzeja Wajdy i pokaz filmu „Biesy po latach” w Krakowie

Po spacerach śladami Wojciecha Jerzego Hasa i po filmowym Podgórzu, DKF Rozpięci zaprasza na kolejny - śladami Andrzeja Wajdy, a to z okazji 90. urodzin tego wielkiego artysty.

"Kraków jest miastem mojego ojca, moich stryjów, mojej rodziny. Jest też moim miastem" - mówił Andrzej Wajda w 2012 r.

Organizatorzy o wydarzeniu:

Poszukamy miejsc, w których bywał i w których tworzył, rozejrzymy się za lokacjami filmowymi i przestrzeniami inspiracji, dowiemy, co Andrzej Wajda zawdzięcza Krakowowi, a co Kraków Jemu.

Spotykamy się 6 marca o godzinie 11:00 na pętli tramwajowej Salwator i stamtąd wyruszymy w stronę Starego Miasta.

Długość trasy spaceru to niecałe 5 kilometrów, czas przejścia z przerwami na opowieści to około 3 godziny. Tempo nieforsowne. Trasę opracował i spacer poprowadzi Maciej Gil.

Po spacerze, o godzinie 14:15, DKF Rozpięci wraz z Krakowskim Biurem Festiwalowym i Krakow Film Commission zaprasza do Kina Agrafka na pokaz dokumentalnego filmu Andrzeja Wajdy "Biesy po latach", przypominającego wystawienie w 1971 r. na scenie Starego Teatru legendarnej adaptacji powieści Fiodora Dostojewskiego. W filmie uczestnicy pokazu zobaczą fragmenty tamtego spektaklu i usłyszą wspomnienia jego twórców. Wstęp wolny.

DKF Rozpięci

DKF Rozpięci jest członkiem Polskiej Federacji Dyskusyjnych Klubów Filmowych, jego działalność współfinansuje Filmoteka Narodowa w ramach programu wspierania klubów filmowych.

Więcej informacji o wydarzeniu na stronie wydarzenia: pl-pl.facebook.com/events

Serwisy partnerskie:

Link do strony http://kreatywna-europa.eu, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.studiomunka.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.mkidn.gov.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishdocs.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmneweurope.com/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.audiowizualni.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.pl.isan.org/pl/index.htm, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://doclab.pl/pl_PL/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.c-kino.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishshorts.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sfp.org.pl/pl, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kinastudyjne.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishanimations.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sara.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.scriptpro.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmpolski.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.wfdif.pl/pl/edukacja-filmowa/wytwornia-scenariuszy, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://filmcommissionpoland.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://polishdirectors.com/, otwiera się w nowym oknie