Przejdź do treści
Wersja dostępna
A A A
Kontakt
Adress Adres:
ul. Kruczkowskiego 2, 00-412 Warszawa.

Contact Kontakt:
tel: + 48 22 10 26 400, e-mail: pisf@pisf.pl

Contact Kontakt dla dziennikarzy:
tel: +48 22 10 26 454, e-mail: rzecznik@pisf.pl

Contact Kontakt do zachęt:
tel: +48 22 10 26 434, +48 22 10 26 473, e-mail: incentives@pisf.pl
PL
PL EN
PL
PL EN

6 marca 2016 Filmy Andrzeja Wajdy w TVP Kultura

Filmy Andrzeja Wajdy w TVP Kultura

W dniu 90. urodzin Andrzeja Wajdy TVP Kultura pokaże wybrane tytuły z filmografii reżysera.

Andrzej Wajda w TVP Kultura

Andrzej Wajda, jeden z najwybitniejszych polskich i światowych reżyserów, będzie gościem "Niedzieli z..." w dniu 90 urodzin.

Twórczość Andrzeja Wajdy od lat jest doceniana na całym świecie. Wiele jego filmów otrzymywało nagrody na prestiżowych festiwalach. „Panny z Wilka” (1979), „Ziemia obiecana” (1974), „Człowiek z żelaza” (1981) oraz „Katyń” (2007) były nominowane do Oscara. Od 1997 r. jest członkiem Grona Nieśmiertelnych francuskiej Akademii Sztuk Pięknych, a w 2006 r. otrzymał Złotego Niedźwiedzia w Berlinie za całokształt twórczości. W 2000 r. Amerykańska Akademia Filmowa przyznała mu honorowego Oscara.

Agnieszka Szydłowska, gospodyni programu „Niedziela z…” będzie pytać m.in., jak Wajda konstruował swoich ulubionych bohaterów, jakie są jego metody pracy z aktorami i czy reżyserowi wolno się przyznać, że czegoś nie wie…

W programie Wajda wystąpi w towarzystwie scenografki i reżyserki, a prywatnie żony Krystyny Zachwatowicz, reżysera Wojciecha Marczewskiego oraz aktorów Daniela Olbrychskiego, Jerzego Radziwiłowicza, Mai Ostaszewskiej i Agnieszki Grochowskiej.

Po programie TVP Kultura pokaże wybrane filmy Andrzeja Wajdy. O godz. 18:20 wyemitowany zostanie „Kanał”, a o godz. 20:10 „Panny z wilka”.

Źródło informacji: tvpkultura.tvp.pl/20405687/search-url

Serwisy partnerskie:

Link do strony http://kreatywna-europa.eu, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.studiomunka.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.mkidn.gov.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishdocs.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmneweurope.com/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.audiowizualni.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.pl.isan.org/pl/index.htm, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://doclab.pl/pl_PL/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.c-kino.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishshorts.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sfp.org.pl/pl, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kinastudyjne.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishanimations.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sara.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.scriptpro.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmpolski.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.wfdif.pl/pl/edukacja-filmowa/wytwornia-scenariuszy, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://filmcommissionpoland.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://polishdirectors.com/, otwiera się w nowym oknie