Przejdź do treści
Wersja dostępna
A A A
Kontakt
Adress Adres:
ul. Kruczkowskiego 2, 00-412 Warszawa.

Contact Kontakt:
tel: + 48 22 10 26 400, e-mail: pisf@pisf.pl

Contact Kontakt dla dziennikarzy:
tel: +48 22 10 26 454, e-mail: rzecznik@pisf.pl

Contact Kontakt do zachęt:
tel: +48 22 10 26 434, +48 22 10 26 473, e-mail: incentives@pisf.pl
PL
PL EN
PL
PL EN

6 marca – 12 czerwca 2016 Filmy Andrzeja Wajdy w światowym plakacie

Filmy Andrzeja Wajdy w światowym plakacie - wystawy w Łodzi, Warszawie i Koninie

Z okazji rocznicy 90. urodzin Andrzeja Wajdy w Łodzi, Warszawie i Koninie zostanie pokazana wystawa „Filmy Andrzeja Wajdy w światowym plakacie”.

Kalendarium wystaw:

  • 6 marca - 29 maja - Muzeum Kinematografii w Łodzi - otwarciu wystawy towarzyszy przegląd filmów Andrzeja Wajdy,
  • 10 marca - 15 maja - Wajda Studio w Warszawie,
  • 9-12 czerwca - Konin - ekspozycja w ramach programu 62. OKFA - Ogólnopolskiego Konkursu Filmów Niezależnych im. prof. Henryka Kluby w Koninie.

O wystawie

Na wystawie można oglądać prace: Romana Cieślewicza, Wojciecha Zamecznika, Wojciecha Fangora, Franciszka Starowieyskiego, Wiktora Górki, Waldemara Świerzego, Jana Lenicy – twórców polskiej szkoły plakatu, tworzących również wersje obcojęzyczne swoich plakatów do filmów Wajdy. Pokazujemy też prace Wiesława Wałkuskiego, Jakuba Erola, Cypriana Kościelniaka, Andrzeja Pągowskiego, Marka Freundenreicha, Marcina Mroszczaka, Rafała Olbińskiego, Rosława Szaybo. Na wystawie są także prace znakomitych zagranicznych twórców m.in. Petera Strausfelda, Alaina Lyncha, Dominique Guillotin, Otto Kummerta.

Specjalne miejsce zajmuje część poświęcona „Ziemi obiecanej”, prezentowana w zabytkowych wnętrzach Pałacu Scheiblera, czyli tam, gdzie w 1974 r. film powstawał. Wśród plakatów do nominowanego do Oscara obrazu Andrzeja Wajdy, znajduje się perła z kolekcji Muzeum – plakat z 1965 r. do „Popiołu i diamentu” autorstwa Wilena Karakaszewa.

Fenomenowi filmu „Ziemia obiecana” jest również poświęcona towarzysząca ekspozycji broszura zawierająca m.in. wypowiedzi Andrzeja Wajdy, Wojciecha Pszoniaka i Daniela Olbrychskiego z ich wizyt w Muzeum Kinematografii w ostatnich miesiącach.

Więcej informacji o wystawie organizowanej przez Muzeum Kinematografii w Łodzi dostępnych jest na stronie: www.kinomuzeum.pl.

Serwisy partnerskie:

Link do strony http://kreatywna-europa.eu, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.studiomunka.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.mkidn.gov.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishdocs.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmneweurope.com/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.audiowizualni.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.pl.isan.org/pl/index.htm, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://doclab.pl/pl_PL/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.c-kino.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishshorts.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sfp.org.pl/pl, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kinastudyjne.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishanimations.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sara.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.scriptpro.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmpolski.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.wfdif.pl/pl/edukacja-filmowa/wytwornia-scenariuszy, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://filmcommissionpoland.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://polishdirectors.com/, otwiera się w nowym oknie