Przejdź do treści
Wersja dostępna
A A A
Kontakt
Adress Adres:
ul. Kruczkowskiego 2, 00-412 Warszawa.

Contact Kontakt:
tel: + 48 22 10 26 400, e-mail: pisf@pisf.pl

Contact Kontakt dla dziennikarzy:
tel: +48 22 10 26 454, e-mail: rzecznik@pisf.pl

Contact Kontakt do zachęt:
tel: +48 22 10 26 434, +48 22 10 26 473, e-mail: incentives@pisf.pl
PL
PL EN
PL
PL EN

5-6 czerwca 2016 Konferencja z okazji 90. urodzin Andrzeja Wajdy

Konferencja z okazji 90. urodzin Andrzeja Wajdy

W dniach 5-6 czerwca w Krakowie odbędzie się dwudniowa konferencja zorganizowana z okazji 90. urodzin Andrzeja Wajdy.

Program konferencji

Pierwszego dnia konferencji uczestnicy spotkają się z Andrzejem Wajdą i wezmą udział w specjalnym oprowadzaniu kuratorskim po wystawie jego szkiców, która do 31 sierpnia jest prezentowana w Muzeum Manggha. Kuratorką wystawy jest Anna Król. Zebrani wysłuchają wykładów i analiz filmoznawczych zaprezentowanych przez wybitnych specjalistów z całego kraju. Tematyczne wykłady związane z Mistrzem wygłoszą: prof. dr hab. Andrzej Chwalba, dr hab. Joanna Walaszek, prof. dr hab. Tadeusz Lubelski oraz prof. dr hab. Jacek Purchla.

Drugi dzień konferencji zostanie podzielony na tematyczne panele: „Filmy Andrzeja Wajdy i historia”, „Andrzej Wajda, reżyser teatralnych wydarzeń”, „Andrzej Wajda w przestrzeni wizualnej”. Wśród poruszonych wątków pojawią się m.in.: „Reprezentacja historii w trylogii Człowiek z marmuru – Człowiek z żelaza – Wałęsa. Człowiek z nadziei”, „Ciało w filmach Andrzeja Wajdy”, „Teatr śmierci Kantora i Wajdy” oraz „Bogini niecenzuralna. Transgresje figury Polonii w wyobraźni wizualnej Andrzeja Wajdy”. Dwudniowe spotkanie środowiska akademickiego i filmowego będzie bogate nie tylko w możliwości nawiązania współpracy ze specjalistami, ale również nawiązania kontaktów z osobami zainteresowanymi filmem.

Obchody 90. urodzin reżysera

Uroczysta sesja naukowa uświetnia obchody dziewięćdziesiątych urodzin wybitnego reżysera filmowego i teatralnego Andrzeja Wajdy. Merytoryczny nadzór nad wydarzeniem sprawować będzie profesor Tadeusz Lubelski. W trakcie sesji  zostaną zaprezentowane wielorakie konteksty bogatej twórczości Andrzeja Wajdy.

Weź udział w konferencji

Udział w konferencji jest bezpłatny. Rejestracja online na stronie www.konferencjawajda90.pl  rozpocznie się w poniedziałek (23 maja). Liczba uczestników ograniczona.

Organizatorzy i partnerzy

Organizatorami konferencji są: Miasto Kraków, Krakowskie Biuro Festiwalowe, Krakow Film Commission, Uniwersytet Jagielloński oraz Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha, a partnerami: Województwo Małopolskie, Polski Instytut Sztuki Filmowej, Międzynarodowe Centrum Kultury i Filmoteka Narodowa.

Informacja prasowa

Serwisy partnerskie:

Link do strony http://kreatywna-europa.eu, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.studiomunka.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.mkidn.gov.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishdocs.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmneweurope.com/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.audiowizualni.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.pl.isan.org/pl/index.htm, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://doclab.pl/pl_PL/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.c-kino.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishshorts.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sfp.org.pl/pl, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kinastudyjne.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishanimations.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sara.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.scriptpro.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmpolski.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.wfdif.pl/pl/edukacja-filmowa/wytwornia-scenariuszy, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://filmcommissionpoland.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://polishdirectors.com/, otwiera się w nowym oknie