Przejdź do treści
Wersja dostępna
A A A
Kontakt
Adress Adres:
ul. Kruczkowskiego 2, 00-412 Warszawa.

Contact Kontakt:
tel: + 48 22 10 26 400, e-mail: pisf@pisf.pl

Contact Kontakt dla dziennikarzy:
tel: +48 22 10 26 454, e-mail: rzecznik@pisf.pl

Contact Kontakt do zachęt:
tel: +48 22 10 26 434, +48 22 10 26 473, e-mail: incentives@pisf.pl
PL
PL EN
PL
PL EN

4-10 marca 2016 Przegląd filmów Andrzeja Wajdy w kinie Kinematograf

Przegląd filmów Andrzeja Wajdy w kinie Kinematograf w Łodzi

Z okazji 90. urodzin Andrzeja Wajdy w kinie Kinematograf w Łodzi w dniach 4-10 marca 2016 r. odbędzie się przegląd filmów reżysera pt. „Arcydzieła Andrzeja Wajdy”. Przeglądowi towarzyszyć będzie wystawa „Filmy Andrzeja Wajdy w światowym plakacie filmowym”.

Przegląd „Arcydzieła Andrzeja Wajdy”

Widzowie będą mogli zobaczyć zrekonstruowane cyfrowo filmy Andrzeja Wajdy. Aż 5 z nich znalazło się wśród 21 innych polskich filmów, które składają się na przegląd arcydzieł polskiego kina według Martina Scorsese. W trakcie trwania przeglądu pokazane zostaną filmy: „Popiół i diament”, „Wesele”, „Człowiek z żelaza”, „Ziemia obiecana” „Niewinni czarodzieje”, „Kanał”, „Panny z wilka” i „Człowiek z marmuru”.

Wystawa „Filmy Andrzeja Wajdy w światowym plakacie filmowym”

W dniach 6.03. - 25.05. w Muzeum Kinematografii w Łodzi zainteresowani będą mogli obejrzeć wystawę „Filmy Andrzeja Wajdy w światowym plakacie filmowym”. Na wystawie będzie można oglądać prace: Romana Cieślewicza, Wojciecha Zamecznika, Wojciecha Fangora, Franciszka Starowieyskiego, Wiktora Górki, Waldemara Świerzego, Jana Lenicy – twórców polskiej szkoły plakatu, tworzących również wersje obcojęzyczne swoich plakatów do filmów Wajdy. Pokazane zostaną również prace Wiesława Wałkuskiego, Jakuba Erola, Cypriana Kościelniaka, Andrzeja Pągowskiego, Marka Freundenreicha, Marcina Mroszczaka, Rafała Olbińskiego, Rosława Szaybo. Wystawę uzupełniają także prace znakomitych zagranicznych twórców m.in. Petera Strausfelda, Alaina Lyncha, Dominique Guillotin, Otto Kummerta.

Więcej informacji znajduje się na stronie: www.kinomuzeum.pl

Serwisy partnerskie:

Link do strony http://kreatywna-europa.eu, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.studiomunka.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.mkidn.gov.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishdocs.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmneweurope.com/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.audiowizualni.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.pl.isan.org/pl/index.htm, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://doclab.pl/pl_PL/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.c-kino.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishshorts.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sfp.org.pl/pl, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kinastudyjne.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishanimations.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sara.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.scriptpro.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmpolski.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.wfdif.pl/pl/edukacja-filmowa/wytwornia-scenariuszy, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://filmcommissionpoland.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://polishdirectors.com/, otwiera się w nowym oknie