Przejdź do treści
Wersja dostępna
A A A
Kontakt
Adress Adres:
ul. Kruczkowskiego 2, 00-412 Warszawa.

Contact Kontakt:
tel: + 48 22 10 26 400, e-mail: pisf@pisf.pl

Contact Kontakt dla dziennikarzy:
tel: +48 22 10 26 454, e-mail: rzecznik@pisf.pl

Contact Kontakt do zachęt:
tel: +48 22 10 26 434, +48 22 10 26 473, e-mail: incentives@pisf.pl
PL
PL EN
PL
PL EN

28 kwietnia – 3 maja 2016 „Niewinni czarodzieje” w programie Kina na Granicy

„Niewinni czarodzieje” w programie Kina na Granicy

Podczas tegorocznej 18. edycji Kina na Granicy odbędzie się pokaz filmu „Niewinni czarodzieje” Andrzeja Wajdy, który w tym roku obchodzi rocznicę 90. urodzin.

„Niewinni czarodzieje” w Cieszynie

W specjalnym cyklu „Osiemnastka na osiemnastkę” zorganizowanym z okazji osiemnastej edycji festiwalu widzowie będą mogli zobaczyć, oprócz retrospektyw aktorskich i reżyserskich, zestaw najlepszych czeskich i polskich filmów o hłaskowskim „pierwszym kroku w chmurach”. „Osiemnastka na osiemnastkę” to autorski wybór filmów o dorastaniu od „Niewinnych czarodziejów” Andrzeja Wajdy, poprzez „Ostatni dzwonek” Magdaleny Łazarkiewicz, „Yesterday” Radosława Piwowarskiego, po „Egoistów” Mariusza Trelińskiego i „Płynące wieżowce” Tomasza Wasilewskiego.   

Tradycyjnie podczas kolejnej edycji Kina na Granicy organizatorzy planują pokazać ponad 100 filmów, którym towarzyszyć będą spotkania z autorami filmów, wystawy i koncerty. Pierwsi goście już zapowiedzieli swoją obecność.

18. Przegląd filmowy Kino na Granicy odbędzie w dniach 28 kwietnia - 3 maja 2016 r. w Cieszynie i Czeskim Cieszynie.

Więcej informacji dostępnych jest na stronie: kinonagranicy.pl.

Serwisy partnerskie:

Link do strony http://kreatywna-europa.eu, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.studiomunka.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.mkidn.gov.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishdocs.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmneweurope.com/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.audiowizualni.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.pl.isan.org/pl/index.htm, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://doclab.pl/pl_PL/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.c-kino.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishshorts.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sfp.org.pl/pl, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kinastudyjne.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishanimations.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sara.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.scriptpro.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmpolski.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.wfdif.pl/pl/edukacja-filmowa/wytwornia-scenariuszy, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://filmcommissionpoland.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://polishdirectors.com/, otwiera się w nowym oknie