Przejdź do treści
Wersja dostępna
A A A
Kontakt
Adress Adres:
ul. Kruczkowskiego 2, 00-412 Warszawa.

Contact Kontakt:
tel: + 48 22 10 26 400, e-mail: pisf@pisf.pl

Contact Kontakt dla dziennikarzy:
tel: +48 22 10 26 454, e-mail: rzecznik@pisf.pl

Contact Kontakt do zachęt:
tel: +48 22 10 26 434, +48 22 10 26 473, e-mail: incentives@pisf.pl
PL
PL EN
PL
PL EN

8-10 grudnia 2017 Polskie animacje w Anthology Film Archives

Polskie animacje w Anthology Film Archives w Nowym Jorku

W dniach 8-10 grudnia 2017 roku w prestiżowym centrum kultury filmowej Anthology Film Archives w Nowym Jorku odbędą się pokazy poświęcone 70-leciu polskiej animacji.

Polskie animacje w Anthology Film Archives

W programie zostaną zaprezentowane filmy pokazujące bogactwo polskiej animacji. Dzięki Filmotece Narodowej – Instytutowi Audiowizualnemu część filmów pokazywana będzie z kopii 35 mm. Program został podzielony na trzy części. Widzowie zobaczą między innymi zrealizowany w Warszawie w 1937 roku film „Przygody człowieka poczciwego” Franciszka i Stefana Themersonów. Nie zabraknie filmów Jana Lenicy, Waleriana Borowczyka, Daniela Szczechury, Witolda Giersza, Julina Józefa Antonisza, Piotra Dumały, Zofii Oraczewskiej czy Jerzego Kuci.

Przegląd powstał dzięki zaangażowaniu Filmoteki Narodowej – Instytutu Audiowizualnego, Instytutu Kultury Polskiej w Nowym Jorku oraz Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Więcej informacji i szczegółowy program wydarzenia znajduje się na stronie: http://anthologyfilmarchives.org/film_screenings/series/48385

Serwisy partnerskie:

Link do strony http://kreatywna-europa.eu, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.studiomunka.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.mkidn.gov.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishdocs.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmneweurope.com/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.audiowizualni.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.pl.isan.org/pl/index.htm, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://doclab.pl/pl_PL/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.c-kino.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishshorts.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sfp.org.pl/pl, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kinastudyjne.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishanimations.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sara.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.scriptpro.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmpolski.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.wfdif.pl/pl/edukacja-filmowa/wytwornia-scenariuszy, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://filmcommissionpoland.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://polishdirectors.com/, otwiera się w nowym oknie