Przejdź do treści
Wersja dostępna
A A A
Kontakt
Adress Adres:
ul. Kruczkowskiego 2, 00-412 Warszawa.

Contact Kontakt:
tel: + 48 22 10 26 400, e-mail: pisf@pisf.pl

Contact Kontakt dla dziennikarzy:
tel: +48 22 10 26 454, e-mail: rzecznik@pisf.pl

Contact Kontakt do zachęt:
tel: +48 22 10 26 434, +48 22 10 26 473, e-mail: incentives@pisf.pl
PL
PL EN
PL
PL EN

7-13 lipca 2017 Polskie animacje na 10. Animatorze

70-lecie polskiej animacji na 10. Animatorze

W tym roku współfinansowany przez PISF Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych Animator świętuje dziesięciolecie istnienia. Z okazji jubileuszu 70-lecia polskiej animacji w programie wydarzenia nie zabrakło również punktów odnoszących się do tej rocznicy.

W tym roku współfinansowany przez PISF poznański festiwal Animator świętuje 70-lecie polskiej animacji, dziesięciolecie festiwalu oraz fakt przyznania mu przez Amerykańską Akademię Filmową statusu festiwalu kwalifikującego do Oscarów. Festiwal otworzy pokaz filmu „Figury niemożliwe i inne historie II” Marty Pajek (zeszłorocznej laureatki) z muzyką skomponowaną przez Szymona Brzóskę i wykonaną na żywo przez orkiestrę Teatru Polskiego. Inaugurację uświetni również pokaz specjalnego kolażu prezentującego historię Polski w animacji pt. „70 lat w dokumacji” przygotowanego przez Dyrektora Artystycznego Animatora – Marcina Giżyckiego.

70-lecie polskiej animacji

Świętując 70-lecie polskiej animacji, goście i widzowie Animatora, obejrzą retrospektywę Witolda Giersza, Salon Odrzuconych Siedemdziesięciolecia i filmy z muzyką Krzysztofa Pendereckiego.

W sekcji znajdą się min.:

  • Retrospektywa Witolda Giersza (Polska)

Witold Giersz jest wybitnym przedstawicielem polskiej szkoły animacji i założycielem Studia Miniatur Filmowych w Warszawie. Zrealizował ponad 30 filmów, za które otrzymał ponad 50 nagród i wyróżnień. Podczas jubileuszowej edycji festiwalu  wręczony zostanie Witoldowi Gierszowi Specjalny Kryształowy Pegaz za całokształt twórczości. Artysta w 2017 roku skończył 90 lat.

  • Filmy z muzyką Krzysztofa Pendereckiego

Prezentacja filmów animowanych z muzyką jednego z najwybitniejszych współczesnych polskich kompozytorów - Krzysztofa Pendereckiego.

  • Salon Odrzuconych Siedemdziesięciolecia

Pokaz specjalny prezentujący program filmów niedocenionych, szykanowanych, odrzuconych czy zakazanych.

  •  Marek Serafiński – koneser polskich klimatów

Spotkanie połączone z pokazem trzech filmów zmarłego w lutym cenionego animatora, producenta i wieloletniego przewodniczącego Sekcji Polskiego Filmu Animowanego Stowarzyszenia Filmowców Polskich.

Animator Pro – strefa branżowa

Spotkanie branżowe skierowane do profesjonalistów – zarówno tych, którzy w branży audiowizualnej działają od wielu lat, jak i tych, którzy dopiero stawiają w niej pierwsze kroki. Jednym z punktów programu była prezentacja „Idzie nowe –  polski rynek animacji. Let's talk!”, przygotowana przez Stowarzyszenie Producentów Polskiej Animacji. Honorowy patronat nad wydarzeniem w tym roku objął PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Współfinansowany przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej MFFA Animator odbył się w Poznaniu w dniach 7-13 lipca 2017 roku. Więcej informacji: www.animator-festival.com.

Na podstawie informacji prasowej opracowała Marta Sikorska

Serwisy partnerskie:

Link do strony http://kreatywna-europa.eu, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.studiomunka.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.mkidn.gov.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishdocs.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmneweurope.com/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.audiowizualni.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.pl.isan.org/pl/index.htm, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://doclab.pl/pl_PL/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.c-kino.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishshorts.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sfp.org.pl/pl, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kinastudyjne.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishanimations.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sara.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.scriptpro.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmpolski.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.wfdif.pl/pl/edukacja-filmowa/wytwornia-scenariuszy, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://filmcommissionpoland.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://polishdirectors.com/, otwiera się w nowym oknie