Przejdź do treści
Wersja dostępna
A A A
Kontakt
Adress Adres:
ul. Kruczkowskiego 2, 00-412 Warszawa.

Contact Kontakt:
tel: + 48 22 10 26 400, e-mail: pisf@pisf.pl

Contact Kontakt dla dziennikarzy:
tel: +48 22 10 26 454, e-mail: rzecznik@pisf.pl

Contact Kontakt do zachęt:
tel: +48 22 10 26 434, +48 22 10 26 473, e-mail: incentives@pisf.pl
PL
PL EN
PL
PL EN

5-15 października 2017 Polski focus na 40. Festiwalu w Mill Valley

Polski focus na 40. Festiwalu w Mill Valley

Z okazji 70-lecia polskiej animacji  na Festiwal Filmowym w Mill Valley w Kalifornii odbędzie się przegląd polskich animacji.

„Twój Vincent”

W programie festiwalu znalazł się film Doroty Kobieli i Hugh Welchmana „Twój Vincent”.

Polskie animacje w Mill Valley

W ramach specjalnej sekcji poświęconej polskiej animacji pokazano filmy: „Był sobie raz” w reż. Jana Lenicy i Waleriana Borowczyka, „Syn” w reż. Ryszarda Czekały, „Tango” w reż. Zbigniewa Rybczyńskiego, „Sztuka spadania” i „Katedra” w reż. Tomka Bagińskiego, „Cipka” w reż. Renaty Gąsiorowskiej. Dodatkowo odbyła się mini retrospektywa filmów Mariusza Wilczyńskiego: „Czasy przeszły”,  „From the Green Hill”, „Niestety”, „Śmierć na pięć” i „Kizi Mizi”. Na festiwalu odbył się również pokaz animacji na z muzyką na żywo.

W programie znalazły się dodatkowo filmy „Pokotu” Agnieszki Holland i „Sanatorium pod Klepsydrą” Wojciecha Jerzego Hasa.

Festiwal odbył się w dniach 5-15 października.

Więcej informacji: www.mvff.com/polish-cinema

Serwisy partnerskie:

Link do strony http://kreatywna-europa.eu, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.studiomunka.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.mkidn.gov.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishdocs.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmneweurope.com/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.audiowizualni.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.pl.isan.org/pl/index.htm, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://doclab.pl/pl_PL/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.c-kino.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishshorts.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sfp.org.pl/pl, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kinastudyjne.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishanimations.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sara.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.scriptpro.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmpolski.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.wfdif.pl/pl/edukacja-filmowa/wytwornia-scenariuszy, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://filmcommissionpoland.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://polishdirectors.com/, otwiera się w nowym oknie