Przejdź do treści
Wersja dostępna
A A A
Kontakt
Adress Adres:
ul. Kruczkowskiego 2, 00-412 Warszawa.

Contact Kontakt:
tel: + 48 22 10 26 400, e-mail: pisf@pisf.pl

Contact Kontakt dla dziennikarzy:
tel: +48 22 10 26 454, e-mail: rzecznik@pisf.pl

Contact Kontakt do zachęt:
tel: +48 22 10 26 434, +48 22 10 26 473, e-mail: incentives@pisf.pl
PL
PL EN
PL
PL EN

4 czerwca 2017 Dzień Polskiej Animacji w Trampkach

Dzień Polskiej Animacji w Trampkach

Polska animacja obchodzi w tym roku 70-te urodziny, drugim słynnym solenizantem jest Reksio. Na jego torcie pojawi się aż 50 świeczek, kto pomoże mu je zdmuchnąć? Z tej okazji na Placu Defilad odbyły się specjalne pokazy Reksia i innych dzieł polskiej animacji dla dzieci. Bajki zostały odrestaurowane w ramach Polski Cyfrowej.

Świeże bułeczki polskiej animacji

Jak opowiedzieć o swoim świecie młodszej siostrze? Co to znaczy zdrowo jeść i czy hipopotamy oraz łasice to materiał na detektywów? Czy superbohaterowie mieszkają tylko w Ameryce i dlaczego czasem, kiedy jest nam smutno, najlepiej po prostu się przytulić? Odpowiedzi na te oraz wiele innych pytań szukać można w najnowszych produkcjach polskich studiów animacji.

  • „Żubrzyk Pompik. Duże i małe”, reż. Marcin Wasilewski, Ego Film 2016
  • „Mami Fatale. Herbatka z trollem”, reż. Robert Jaszczurowski, SMF 2014
  • „Kaperiada. Według planu”, reż. Kamil Polak, Human Ark 2016
  • „Toru Superlis”, reż. Piotr Szczepanowicz, Animoon 2016
  • „Basia i upał”, reż. Marcin Wasilewski, Grupa Smacznego 2016
  • „Wiercimisie. Gdzie jest Buby”, reż. Marzena Nehrebecka, Waldek Mordarski, Badi Badi 2016
  • „Malucholandia. Co w ciele piszczy”, reż. Piotr Furmankiewicz, Fumi 2015
  • Premiera „Przytul mnie”

Partnerem wydarzenia jest Telewizja Puls. Partnerem wydarzenia jest Stowarzyszenie Producentów Polskiej Animacji. Polski Dzień Animacji sfinansowano ze środków Fundacji PZU. 

Serwisy partnerskie:

Link do strony http://kreatywna-europa.eu, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.studiomunka.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.mkidn.gov.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishdocs.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmneweurope.com/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.audiowizualni.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.pl.isan.org/pl/index.htm, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://doclab.pl/pl_PL/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.c-kino.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishshorts.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sfp.org.pl/pl, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kinastudyjne.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishanimations.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sara.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.scriptpro.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmpolski.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.wfdif.pl/pl/edukacja-filmowa/wytwornia-scenariuszy, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://filmcommissionpoland.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://polishdirectors.com/, otwiera się w nowym oknie