Przejdź do treści
Wersja dostępna
A A A
Kontakt
Adress Adres:
ul. Kruczkowskiego 2, 00-412 Warszawa.

Contact Kontakt:
tel: + 48 22 10 26 400, e-mail: pisf@pisf.pl

Contact Kontakt dla dziennikarzy:
tel: +48 22 10 26 454, e-mail: rzecznik@pisf.pl

Contact Kontakt do zachęt:
tel: +48 22 10 26 434, +48 22 10 26 473, e-mail: incentives@pisf.pl
PL
PL EN
PL
PL EN

26-30 lipca 2017 Focus na polskie animacje w Korei

Focus na polskie animacje w Korei

26 lipca rozpoczął się jeden z najważniejszych festiwali filmów animowanych na świecie - Seoul International Cartoon Animation Festival (SICAF). Honorowym gościem tegorocznej edycji była Polska.

70-lecie polskiej animacji

W ramach specjalnego programu Focus on Poland zostały pokazane współczesne polskie animacje: „Plaża” Pawła Prewenckiego, „Afternoon” Izabeli Plucińskiej, „Dokument” Marcina Podolca, „Ab Ovo” Anity Kwiatkowskiej-Naqvi, „Danse Macabre” Małgorzaty Rżanek, „Toto” Zbigniewa Czapli, „Lato 2014” Wojciecha Sobczyka, „Udomowienie” Sylwii Gaweł, „Piórnikt” Magdaleny Pileckiej oraz retrospektywy tegorocznych laureatów nagrody specjalnej Krakowskiego Festiwalu Filmowego - Smoka Smoków: Witolda Giersza i Daniela Szczechury.

„Twój Vincent” na otwarcie festiwalu

Filmem otwarcia festiwalu był „Twój Vincent” Doroty Kobieli i Hugha Welchmana. W konkursie znalazły się aż 4 polskie filmy: „Cipka” Renaty Gąsiorowskiej, „Zdarzenie plastyczne” Tymona Albrzykowskiego, „O Matko!” Pauliny Ziółkowskiej oraz „Locus” Anity Kwiatkowskiej-Naqvi, który został nagrodzony Grand Prix w konkursie studenckim.

Goście

Na SICAF, Krakowską Fundację Filmową reprezentował jej prezes - Krzysztof Gierat. W festiwalu wzięli również udział reżyser Zbigniew Czapla, którego master class odbył się 28 lipca oraz Dorota Kobiela - jedna z autorek animacji „Twój Vincent”.

„Polish Docs / Polish Animations Intercontinental”

Polski Focus w Korei został zorganizowany w ramach projektu prowadzonego przez Krakowską Fundację Filmową „Polish Docs / Polish Animations Intercontinental” wspieranego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Wydarzenie zorganizowano w ramach 70-lecia polskiej animacji.

21. edycja koreańskiego festiwalu odbyła się w dniach 26-30 lipca 2017 r.

Informacja prasowa 

Galerie zdjęć

Serwisy partnerskie:

Link do strony http://kreatywna-europa.eu, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.studiomunka.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.mkidn.gov.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishdocs.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmneweurope.com/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.audiowizualni.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.pl.isan.org/pl/index.htm, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://doclab.pl/pl_PL/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.c-kino.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishshorts.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sfp.org.pl/pl, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kinastudyjne.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishanimations.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sara.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.scriptpro.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmpolski.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.wfdif.pl/pl/edukacja-filmowa/wytwornia-scenariuszy, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://filmcommissionpoland.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://polishdirectors.com/, otwiera się w nowym oknie