Przejdź do treści
Wersja dostępna
A A A
Kontakt
Adress Adres:
ul. Kruczkowskiego 2, 00-412 Warszawa.

Contact Kontakt:
tel: + 48 22 10 26 400, e-mail: pisf@pisf.pl

Contact Kontakt dla dziennikarzy:
tel: +48 22 10 26 454, e-mail: rzecznik@pisf.pl

Contact Kontakt do zachęt:
tel: +48 22 10 26 434, +48 22 10 26 473, e-mail: incentives@pisf.pl
PL
PL EN
PL
PL EN





12-17 czerwca 2017 70-lecie polskiej animacji w Annecy

70-lecie polskiej animacji w Annecy

PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej wraz ze Stowarzyszeniem Producentów Polskiej Animacji zorganizowali spotkanie dla profesjonalistów z okazji obchodów 70-lecia polskiej animacji na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Animowanych w Annecy.

70-lecie polskiej animacji – spotkanie w Annecy

13 czerwca (wtorek) o godz. 16:15 na argentyńskim stoisku odbyło się polsko-argentyńskie spotkanie networkingowe. 15 czerwca (czwartek) z okazji 70-lecia polskiej animacji w ogrodach L'imperial Palace Stowarzyszenie Producentów Polskiej Animacji - SPPA organizuje spotkanie profesjonalistów i koktajl.

Światowa premiera „Twojego Vincenta” w Konkursie Głównym

Film „Twój Vincent” („Loving Vincent”) w reżyserii Doroty Kobieli i Hugh Welchmana został pokazany w Konkursie Głównym Festiwalu Filmów Animowanych w Annecy. Pokaz filmu na festiwalu był jego światową premierą. W tym roku do Konkursu Głównego zakwalifikowało się 10 produkcji z całego świata. Lista filmów jest dostępna na stronie festiwalu: www.annecy.org/news:a1750.

„Twój Vincent” („Loving Vincent”) to pierwszy w pełni namalowany film pełnometrażowy na świecie, realizowany przez polską reżyserkę i malarkę Dorotę Kobielę i przez Hugh Welchmana (zdobywcę Oscara za film "Piotruś i Wilk").

Film został wyprodukowany przez studia filmowe o oscarowym dorobku: Breakthru Films oraz Trademark Films. Partnerami projektu są również m.in. CETA, Odra Film, Silver Reel, Cinema and Management Group, Europejska Stolica Kultury Wrocław 2016, MEDIA. Obraz jest współfinansowany przez PISF - Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Polskie filmy w konkursach Annecy 2017

W programie tegorocznej edycji Festiwalu Filmów Animowanych w Annecy znalazły się również inne polskie produkcje. W konkursie filmów krótkometrażowych zostały pokazane filmy: „Kosmos” Darii Kopiec, „Sprawa Moczarskiego” Tomasza Siwińskiego i „Ucieczka” Jarosława Konopki. Do konkursu filmów studenckich zakwalifikowały się aż 3 produkcje ze Szkoły Filmowej w Łodzi „Cipka” Renaty Gąsiorowskiej, „O Matko!” Pauliny Ziółkowskiej oraz „Wcielenie” Barbary Rupik. Współfinansowany przez PISF serial dla dzieci „Przytul mnie” (prod. Animoon) został pokazany w sekcji konkursowej filmów telewizyjnych.

Oficjalna strona festiwalu Annecy: www.annecy.org.

Paulina Bez 

Serwisy partnerskie:

Link do strony http://kreatywna-europa.eu, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.studiomunka.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.mkidn.gov.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishdocs.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmneweurope.com/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.audiowizualni.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.pl.isan.org/pl/index.htm, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://doclab.pl/pl_PL/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.c-kino.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishshorts.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sfp.org.pl/pl, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kinastudyjne.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishanimations.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sara.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.scriptpro.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmpolski.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.wfdif.pl/pl/edukacja-filmowa/wytwornia-scenariuszy, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://filmcommissionpoland.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://polishdirectors.com/, otwiera się w nowym oknie