Przejdź do treści
Wersja dostępna
A A A
Kontakt
Adress Adres:
ul. Krakowskie Przedmieście 21/23
00-071 Warszawa

Contact Kontakt:
tel: + 48 22 42 10 130
fax: + 48 22 42 10 241
e-mail: pisf@pisf.pl

Contact Kontakt dla dziennikarzy:
tel: +48 22 42 10 189
e-mail: rzecznik@pisf.pl
PL
PL EN
PL
PL EN

Alina Gutek rozmawia z Agnieszką Odorowicz w Zwierciadle

Alina Gutek rozmawia z Agnieszką Odorowicz w Zwierciadle
Dyrektor PISF Agnieszka Odorowicz. Fot. Marek Wiśniewski

Alina Gutek rozmawia z Agnieszką Odorowicz w Zwierciadle

17 sierpnia 2015    
W numerze 9/2015 (2027) miesięcznika "Zwierciadło" Alina Gutek rozmawia z dyrektor PISF Agnieszką Odorowicz.

Alina Gutek rozmawia z Agnieszką Odorowicz w Zwierciadle

W numerze 9/2015 (2027) miesięcznika "Zwierciadło" Alina Gutek rozmawia z dyrektor PISF Agnieszką Odorowicz.

[O potrzebie dialogu w trakcie zarządzania PISF]

[...]

Rozmawiam ze wszystkimi, nawet z krytykami instytutu, pytam ich: "Co wam nie pasuje? Jakie macie zarzuty? Jakie pomysły?". I takie rozmowy prowadzą do wyzbycia się stereotypów i fałszywych sądów na temat naszej pracy, a z kolei nam zwracają uwagę na sprawy, które mogły nam umknąć.

[...]

[O odpowiedzialności za budżet Instytutu]

Dzieli Pani ogromne pieniądze.

Dlatego dbamy, aby wszystkie procedury były transparentne. Choć pieniądze pochodzą z rynku, to w momencie, kiedy do nas trafiają, stają się publiczne. Musimy zatem poddać się rygorom finansów publicznych, z czym wiążą się niezbędne procedury, i tutaj nie ma przeproś. Ale jest jeszcze coś takiego jak dobra wola urzędu, w granicach prawa oczywiście. Staramy się ją wykazywać, pomagając twórcom. 

Cały wywiad dostępny jest w numerze 9/2015 (2027) miesięcznika "Zwierciadło".

Serwisy partnerskie:

Link do strony http://kreatywna-europa.eu, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.studiomunka.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.mkidn.gov.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishdocs.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmneweurope.com/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.audiowizualni.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.pl.isan.org/pl/index.htm, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://doclab.pl/pl_PL/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.c-kino.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishshorts.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sfp.org.pl/pl, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kinastudyjne.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishanimations.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sara.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.scriptpro.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmpolski.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.legalnakultura.pl/pl, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.wfdif.pl/pl/edukacja-filmowa/wytwornia-scenariuszy, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://filmcommissionpoland.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://polishdirectors.com/, otwiera się w nowym oknie