Przejdź do treści
Wersja dostępna
A A A
Kontakt
Adress Adres:
ul. Kruczkowskiego 2, 00-412 Warszawa.

Contact Kontakt:
tel: + 48 22 10 26 400, e-mail: pisf@pisf.pl

Contact Kontakt dla dziennikarzy:
tel: +48 22 10 26 454, e-mail: rzecznik@pisf.pl

Contact Kontakt do zachęt:
tel: +48 22 10 26 434, +48 22 10 26 473, e-mail: incentives@pisf.pl
PL
PL EN
PL
PL EN

Sesja 3/2017. Odwołania rozpatrzone pozytywnie

Produkcja filmowa

Priorytet: Produkcja filmów dokumentalnych

Sesja 3/2017

Odwołania rozpatrzone pozytywnie

TytułReżyserProducentDecyzja po odwołaniuUzasadnienie
Spowiednik Jerzy ŚladkowskiRagusa Film Lucyna Kowalska 260 000Rejs statkiem wycieczkowym po Wołdze, pełna paleta barwnych postaci, suspens wycieczkowych znajomości – to jedne z wielu atutów tego obiecującego filmu dokumentalnego. Pełnometrażowy film cenionego reżysera, laureata m.in. głównej nagrody IDFA w Amsterdamie (2015). Projekt jest koprodukcją mniejszościową z polskim udziałem i ma zagwarantowane finansowanie ze strony zagranicznych koproducentów. Precyzyjny scenariusz z czytelną konstrukcją podróży jednocześnie daje swobodę w doborze wątków i w budowaniu bohaterów.
Granice serc Rafał WieczyńskiMovie Flower Sp. z o o zwyżka dotacji o 250 000 do łącznej kwoty dofinansowania 550 000Starannie przygotowany i udokumentowany (archiwa fotograficzne) projekt filmowy o ks. kardynale Adamie Kozłowieckim i polskich misjonarzach w Afryce. To historia zmagań, trudu, ale też wątpliwości podczas codziennej pracy misyjnej. Uniwersalny przekaz ma duży potencjał promocji międzynarodowej tego filmu.
Kobiety z kiosku Daniel Stopa Staron Film Sp. z o.o. zwyżka dotacji o 40 000 do łącznej kwoty dofinansowania 220 000Debiut reżyserski. Bohaterka prowadzi kiosk w prowincjonalnym miasteczku. Od pewnego czasu pomaga jej teściowa, która uczy się nowego życia, nawiązywania relacji z klientami, pracy na komputerze. Scenariusz został rozwinięty zgodnie z zaleceniami ekspertów. Historia poruszającego, głębokiego dramatu rodzinnego posiada obiecujący potencjał festiwalowy.
Sound-man Maja BaczyńskaEntertain Pictures sp. z o.o. 150 000Opowieść o kompozytorze, improwizatorze i multiinstrumentaliście Mieczysławie Litwińskim, który wraz z żoną i trójką małych dzieci podejmuje próbę urzeczywistnienia swojego największego marzenia o powstaniu utworu inspirowanego dźwiękami prehistorii. Projekt był rozwijany zgodnie z zaleceniami ekspertów.
Nazywam się Max aka Życie i śmierć Maxa Lindera Edward PorembnyAMP Polska Edward Porembny 200 000 z puli Dyrektora PISFMiędzynarodowa koprodukcja. Max Linder to jedna z pierwszych gwiazd filmowych, pionier światowego kina działający głównie przed I wojną światową. Dziś warto upomnieć się o tę postać i odkryć ją na nowo. Film edukacyjny, o potencjale festiwalowym, przedstawiający ciekawy portret nowatorskiego twórcy.

Produkcja filmowa

Priorytet: Rozwój projektu / filmy dla młodego widza i widowni familijnej

Sesja 3/2017

Odwołania rozpatrzone pozytywnie

TytułReżyserProducentDecyzja po odwołaniuUzasadnienie
Wzgórze wisielców vacat Wiernik Pro 150 000Historia czternastoletniego Kuby, przesiedleńca ze Lwowa, który w 1945 roku wraz z matką trafia do Wrocławia. Tam, zupełnie przez przypadek, wpada w sam środek walki o legendarny skarb piratów. Projekt filmowy dający szansę na powstanie atrakcyjnego filmu dla młodszej widowni z historią w tle.
Przyjaciel Wesołego Diabła vacat Agresywna Banda Sp. z o.o. zwyżka dotacji o 50 000 do łącznej kwoty dofinansowania 123 772Projekt rekomendowany przez ekspertów do developmentu. Wnioskodawca wystąpił o zwyżkę, która została rozpatrzona pozytywnie. Projekt będzie bardziej kompleksowo rozwijany w ramach prac literackich (konieczny research historii i mitologii słowiańskiej, wyróżniającej opowieść na tle światowej produkcji dla dzieci i młodzieży), jak i wizualnych i technicznych.

Produkcja filmowa

Priorytet: Rozwój projektu / filmy dokumentalne

Sesja 3/2017

Odwołania rozpatrzone pozytywnie

TytułReżyserProducentDecyzja po odwołaniuUzasadnienie
YYAA - Wojciech Bruszewski vacat Fundacja Arton 26 000Biograficzny film dokumentalny o Wojciechu Bruszewskim, artyście działającym na styku sztuki i filmu w latach 1970-2009 m.in. w ramach Warsztatu Formy Filmowej. Opowieść o twórcy, który za pomocą najpierw aparatu fotograficznego, potem techniki filmowej i wideo, a następnie języka oprogramowania, próbuje zmierzyć się niejednoznacznością rzeczywistości. Eksperci podkreślili staranne przygotowanie dokumentacji oraz walory scenariusza. Projekt nie dostał dofinansowania z puli eksperckiej z powodu braku środków, mimo pozytywnej rekomendacji.
Nafta Maciej DrygasDrygas Film Production zwyżka dotacji o 40 000 do łącznej kwoty dofinansowania 80 000Projekt filmu dokumentalnego o dzielnicy Bałachany na przedmieściach Baku, które pod koniec XIX wieku było naftowym eldorado. Dziś razi brzydotą, beznadzieją typową dla dalekich postsowieckich republik. Miejsce skupia problemy daleko wykraczające poza codzienną rzeczywistość Azerbejdżanu. Staranna dokumentacja z wyrazistą historią i bohaterami oraz uniwersalny charakter wyróżniają ten projekt filmowy uznanego reżysera. Film o dużym potencjale międzynarodowym.
Polski lot Konrad SzołajskiZK Studio Sp. z o.o. 50 000Historia fizyka Konstantego Narkiewicza-Jodko i pilota Zbigniewa Burzyńskiego, którzy w 1938 roku podjęli nieudaną próbę dotarcia balonem do stratosfery. Film przypomni, że polska myśl techniczna okresu II Rzeczpospolitej wnosiła znaczący wkład w rozwój ówczesnej nauki światowej. Projekt o wysokich walorach edukacyjnych, z potencjałem promocyjnym.

Produkcja filmowa

Priorytet: Rozwój projektu / filmy fabularne

Sesja 3/2017

Odwołania rozpatrzone pozytywnie

TytułReżyserProducentDecyzja po odwołaniuUzasadnienie
Skrzydła Wolności vacat Film Street Sp. z o.o. 200 000Historia Eskadry Myśliwskiej im. Tadeusza Kościuszki, złożonej m.in. z amerykańskich lotników ochotników walczących po stronie polskiej w wojnie z bolszewikami 1920 roku. Projekt z potencjałem na dużą epicką opowieść z międzynarodową obsadą i interesującym scenariuszem o wysokich walorach edukacyjnych.

Produkcja filmowa

Priorytet: Stypendia scenariuszowe - filmy fabularne

Sesja 3/2017

Odwołania rozpatrzone pozytywnie

TytułScenarzystaDecyzja po odwołaniuUzasadnienie
Stada gołębi lecą przez góry Grzegorz Pacek, German Sadułajew50 000Historia czeczeńskiej kobiety przeprawiającej się z czwórką swoich dzieci przez granicę w Bieszczadach. Twórcy prowadzą z widzem pewną grę, gdzie ocena całej sytuacji i wszystkich powiązań bohaterów oraz ich motywacje nie są takie oczywiste. Projekt warty dalszego rozwoju. Eksperci uznali projekt za obiecujący, ze znacznym potencjałem artystycznym.

Produkcja filmowa

Priorytet: Produkcja filmów fabularnych

Sesja 3/2017

Odwołania rozpatrzone pozytywnie

Tytuł lub nazwaReżyserProducentDecyzja po odwołaniuUzasadnienie
Moja polska dziewczyna Ewa Banaszkiewicz PS Film Sebastian Petryk 210 000Debiut reżyserski. Historia polskiej aktorki mieszkającej w Londynie, która staje się bohaterką filmu dokumentalnego realizowanego o niej przez młodą Amerykankę. Dramat psychologiczny, w którym natarczywa ingerencja w realizację filmu całkowicie zmienia relacje między bohaterkami. Projekt o potencjale festiwalowym.
Volterra Jacek BorcuchNo Sugar Films Sp. z o.o. zwyżka dotacji o 500 000 do łącznej kwoty dofinansowania 2 000 000Życie Marii, polskiej poetki, laureatki Nagrody Nobla i autorytetu moralnego toczy się w rytmie włoskiej prowincji. Aż do dnia, kiedy podczas jednej z uroczystości wygłasza kontrowersyjną opinię na temat rosnącej liczby muzułmańskich uchodźców oraz bezradności Europejczyków. Projekt z międzynarodowym potencjałem festiwalowym.
The Coldest Play Łukasz KośmickiWatchout Productions Sp. z o.o. zwyżka dotacji o 600 000 do łącznej kwoty dofinansowania 4 000 000Debiut reżyserski. Pojedynek mistrzów szachowych z USA i ZSRR w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie w 1962 roku zostaje przerwany nagłą zapaścią amerykańskiego szachisty. Znaleziony zastępca, geniusz matematyczny i alkoholik, nie zdaje sobie sprawy, że wkroczył do gry, w której stawką jest coś więcej niż sukces sportowy. Starannie przygotowany projekt o znaczącym potencjale frekwencyjnym.
Klecha Jacek GwizdałaV-Film Sp. z o.o. 2 000 000 z puli Dyrektora PISFDebiut reżyserski. Kino historyczne. Opowieść o dziennikarzu, pragnącym w 2004 roku naświetlić kulisy wydarzeń mających miejsce podczas protestów robotniczych w Radomiu w 1976 roku. Ginie wówczas ksiądz ze szczególną perfidią prześladowany przez służby w latach 70. Tajemnicę jego śmierci może wyjaśnić tylko spotkanie z pozbawionym skrupułów i cynicznie manipulującym ludźmi wysokim funkcjonariuszem SB. Film o sporym potencjale frekwencyjnym, mogący zainteresować szersze grono odbiorców.

Produkcja filmowa

Priorytet: Produkcja filmów fabularnych pełnometrażowych - mikrobudżetowych

Sesja 3/2017

Odwołania rozpatrzone pozytywnie

TytułReżyserProducentDecyzja po odwołaniuUzasadnienie
Mróz Krzysztof Jankowski3D Mindfilms Sp. z o.o. 210 000Debiut reżyserski i producencki. Dramat psychologiczno-kryminalny o trudnych relacjach między dwoma braćmi oraz żoną jednego z nich. Porwanie małego syna jednego z bohaterów powoduje, że odkładają oni wszystkie animozje na bok i wspólnie próbują odzyskać dziecko. Projekt o potencjale komercyjnym z szansą na sukces frekwencyjny.

Serwisy partnerskie:

Link do strony http://kreatywna-europa.eu, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.studiomunka.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.mkidn.gov.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishdocs.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmneweurope.com/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.audiowizualni.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.pl.isan.org/pl/index.htm, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://doclab.pl/pl_PL/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.c-kino.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishshorts.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sfp.org.pl/pl, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kinastudyjne.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishanimations.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sara.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.scriptpro.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmpolski.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.wfdif.pl/pl/edukacja-filmowa/wytwornia-scenariuszy, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://filmcommissionpoland.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://polishdirectors.com/, otwiera się w nowym oknie