Przejdź do treści
Wersja dostępna
A A A
Kontakt
Adress Adres:
ul. Kruczkowskiego 2, 00-412 Warszawa.

Contact Kontakt:
tel: + 48 22 10 26 400, e-mail: pisf@pisf.pl

Contact Kontakt dla dziennikarzy:
tel: +48 22 10 26 454, e-mail: rzecznik@pisf.pl

Contact Kontakt do zachęt:
tel: +48 22 10 26 434, +48 22 10 26 473, e-mail: incentives@pisf.pl
PL
PL EN
PL
PL EN

Sesja 2/2017. Odwołania rozpatrzone pozytywnie

Produkcja filmowa

Priorytet: Produkcja filmów fabularnych

Sesja 2/2017

Odwołania rozpatrzone pozytywnie

TytułReżyserProducentDecyzja po odwołaniuUzasadnienie
Ciemno, prawie noc Borys LankoszAurum Film Bodzak Hickinbotham Sp. J. 2 500 000Adaptacja nagrodzonej Nagrodą Literacką Nike powieści Joanny Bator pod tym samym tytułem. Koprodukcja międzynarodowa większościowa. "Ciemno, prawie noc" to współczesna baśń z elementami thrillera i horroru, z silnym tłem historycznym, rozgrywająca się w Wałbrzychu i jego okolicach. Scenariusz został udoskonalony i zmieniony zgodnie z zaleceniami ekspertów.
Przewrotna propozycja Bartosz Prokopowicz TFP Sp. z o.o. 600 000Komedia romantyczna z dużym potencjałem na sukces frekwencyjny w kinach. Projekt profesjonalnie przygotowany zgodnie z założeniami gatunku, z dobrze napisanymi postaciami bohaterów i zarysowanymi konfliktami. Film ma zapewnionego dystrybutora.

Produkcja filmowa

Priorytet: Produkcja filmów fabularnych pełnometrażowych - mikrobudżetowych

Sesja 2/2017

Odwołania rozpatrzone pozytywnie

TytułReżyserProducentDecyzja po odwołaniuUzasadnienie
Warany z Komodo Michał BorczuchMichał Borczuch Warany 300 000Projekt filmu fabularnego z mikrobudżetem. Debiut reżyserski znanego reżysera teatralnego. Producent zmienił strukturę finansowania filmu zgodnie z rekomendacjami eksperta ekonomicznego. Film ryzykowny, nieoczywisty, ale mający potencjał na zaistnienie na festiwalach filmowych prezentujących projekty z pogranicza filmu i teatru.

Produkcja filmowa

Priorytet: Koprodukcje międzynarodowe mniejszościowe

Sesja 2/2017

Odwołania rozpatrzone pozytywnie

TytułReżyserProducentDecyzja po odwołaniuUzasadnienie
Garden Store. Dezerter Jan HřebejkMD4 Sp. z o.o. 200 000Koprodukcja międzynarodowa mniejszościowa. Druga część trylogii Jana Hřebejka, poświęconej historii dwóch rodzin w komunistycznej Czechosłowacji w latach 1947-1953. W wielowątkowej opowieści odbijają się losy milionów ludzi z krajów Europy Środkowo-Wschodniej, które przymusowo stały się częścią obozu komunistycznego. Udział polskiego autora zdjęć w projekcie i zaplanowana postprodukcja w Polsce. Zapewnione dofinansowanie z funduszu Eurimages.

Produkcja filmowa

Priorytet: Produkcja filmów dokumentalnych

Sesja 2/2017

Odwołania rozpatrzone pozytywnie

TytułReżyserProducentDecyzja po odwołaniuUzasadnienie
Przemyśl – złamane marzenia Tomasz MagierskiTomasz Magierski 120 000Wojenna historia sióstr Ariany i Reni Spiegel opowiedziane przy pomocy dziennika, który prowadziła Renia w młodości zanim została zamordowana przez Niemców w Przemyślu i współczesnego wywiadu z 86-letnią Arianą. Film wykorzystuje materiały archiwalne z czasów II wojny światowej oraz fragmenty przedwojennych filmów, w których zagrała Ariana – dziecięca aktorka. Przewidywane sceny kreacyjne w Przemyślu. Projekt historyczny o wysokich walorach edukacyjnych.
Pamięć śladów Ignacy SzczepańskiSF Kronika Polska Kronika Filmowa Instytucja Kultury 80 000Opowieść o rodzinie Michniewiczów porusza jeden z najbardziej dramatycznych wątków historii Polaków w XX wieku. Deportowani na daleką Syberię po 17 września 1939 r. walczą o przeżycie, aby ostatecznie część rodziny wydostała się z Rosji sowieckiej z armią gen. Władysława Andersa. Scenariusz poprawiony i zmieniony zgodnie z zaleceniami ekspertów oceniających projekt. Kino historyczne o istotnych walorach edukacyjnych.
Znaki Wojciech KlimalaKosmos Production Sp. z o.o. 70 000Drugi film reżysera. Nietuzinkowa historia Iwony, osoby głuchej od urodzenia, która przełamuje własne lęki, ograniczenia i bariery społeczne w nietypowy sposób – biorąc udział w konkursach piękności i tańca towarzyskiego. Postać bohaterki ma w sobie napięcie dramaturgiczne, co pozwala na realizację filmu, który jednocześnie opowie o niepełnosprawności jak i byciu celebrytką. Interesująco zapowiada się próba pokazania równoczesnej walki o sławę i jednocześnie zmaganie się z byciem sławną osobą – wewnętrzny konflikt, z którym stale mierzy się Iwona. List intencyjny TVP 2.

Serwisy partnerskie:

Link do strony http://kreatywna-europa.eu, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.studiomunka.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.mkidn.gov.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishdocs.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmneweurope.com/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.audiowizualni.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.pl.isan.org/pl/index.htm, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://doclab.pl/pl_PL/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.c-kino.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishshorts.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sfp.org.pl/pl, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kinastudyjne.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishanimations.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sara.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.scriptpro.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmpolski.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.wfdif.pl/pl/edukacja-filmowa/wytwornia-scenariuszy, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://filmcommissionpoland.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://polishdirectors.com/, otwiera się w nowym oknie