Przejdź do treści
Wersja dostępna
A A A
Kontakt
Adress Adres:
ul. Kruczkowskiego 2, 00-412 Warszawa.

Contact Kontakt:
tel: + 48 22 10 26 400, e-mail: pisf@pisf.pl

Contact Kontakt dla dziennikarzy:
tel: +48 22 10 26 454, e-mail: rzecznik@pisf.pl

Contact Kontakt do zachęt:
tel: +48 22 10 26 434, +48 22 10 26 473, e-mail: incentives@pisf.pl
PL
PL EN
PL
PL EN

Sesja 1/2017. Odwołania rozpatrzone pozytywnie

Produkcja filmowa

Priorytet: Produkcja filmów fabularnych

Sesja 1/2017

Odwołania rozpatrzone pozytywnie

TytułReżyserProducentDecyzja po odwołaniuUzasadnienie
Exterminator Michał RogalskiAurum Film Bodzak Hickinbotham Sp. J. 800 000Komedia obyczajowa inspirowana powieścią Przemysława Jurka „Kochanowo i okolice” oraz sztuką teatralną tego samego autora. Historia grupy trzydziestolatków, czterech chłopaków z małego miasteczka, którzy próbowali odnieść sukces jako zespół deathmetalowy i ponieśli porażkę. Po ośmiu latach, starsi i bogatsi o nowe doświadczenia, starają się ponownie zrobić karierę muzyczną. Scenariusz po poprawkach, rozwijany zgodnie z sugestiami ekspertów. Film z szansą na sukces frekwencyjny, ma już dystrybutora. Projekt otrzymał dofinansowanie w formie pożyczki.
Podatek od miłości Bartłomiej Ignaciuk TVN SA 500 000Debiut reżyserski. Projekt kina gatunkowego adresowanego do szerokiej widowni. Komedia o miłości między pracownicą Urzędu Skarbowego i niesolidnym podatnikiem. Historia oparta jest na sprawdzonych schematach dla tego rodzaju filmów; scenariusz spełnia wymogi gatunku pod względem dramaturgicznym. Projekt jest starannie przygotowany pod względem organizacyjnym, budżetowym, z przemyślaną obsadą mając na uwadze planowany sukces frekwencyjny.
 

Produkcja filmowa

Priorytet: Produkcja filmów dokumentalnych

Sesja 1/2017

Odwołania rozpatrzone pozytywnie

TytułReżyserProducentDecyzja po odwołaniuUzasadnienie
The Future of Forever / Ucieczka do wieczności Anna BrzezińskaUnlimited Film Operations Sp. z o.o. 77 000Pierwszy neofuturystyczny film dokumentalny o przyszłości gatunku ludzkiego. Autorzy chcą zaprosić widza do świata wizjonerów, utopistów, marzycieli, którzy zamierzają radykalnie odmienić nasze życie. Projekt interesujący pod względem merytorycznym i formalnym, rozwijany zgodnie z sugestiami ekspertów. Poprawiona została narracja filmu i dopracowano strukturę dramaturgiczną. Szansa na powstanie filmu dokumentalnego, który będzie miał znaczny potencjał międzynarodowy.
Pani na Korczewie Sławomir Rogowski Zielono Mi Iwona Harris 130 000Historia dwóch spadkobierczyń magnackiej fortuny, które po 27 latach wracają z emigracji w Wielkiej Brytanii do Korczewa – majątku rodziców, który bohaterki opuściły w 1939 roku. Projekt ze starannie przygotowaną dokumentacją uwzględniającą rozmaite aspekty podjętego tematu: od biograficznych, poprzez środowiskowe, do współczesnych świadectw. Historia ludzi jest pokazana i wpleciona w wielką Historię – losów zbiorowości i Polski.
Imperium Karol StarnawskiStudio Filmowe Kadr 250 000Debiut reżyserski. Cztery historie o ludziach żyjących w dawnym ZSRR. Bohaterowie z Górnego Karabachu, Ukrainy, Abchazji i Naddniestrza są przykładem ludzi, doświadczonych przez „Imperium”, a ich losy pokazują poplątaną historię krajów postsowieckich i ich mieszkańców. Projekt dobrze przygotowany do realizacji od stron organizacyjnej. Osoba opiekuna artystycznego – Bogdana Dziworskiego, daje szansę na realizację interesującego, aktualnego filmu, który ma trafić do dystrybucji kinowej.
It’s my Earth, I decide Ewa Ewart Scorpio Sp. z o.o. 140 000Projekt doświadczonej reżyserki filmów dokumentalnych, która w najnowszym filmie chce poruszyć temat Yasuni – najbardziej różnorodnej części Puszczy Amazońskiej zwanej „płucami Ziemi”. W 2013 roku prezydent Ekwadoru podjął decyzję o zakończeniu programu chroniącego Yasuni przed wydobyciem ropy i gazu. Lokalne społeczności zostały skonfrontowane z bezwzględnymi korporacjami, które chcą pozyskać zgody na odwierty. Historia o nierówności i wyzysku w globalnym świecie oraz osoba reżyserki dają szansę na powstanie filmu, który może wzbudzić międzynarodowe zainteresowanie.

Serwisy partnerskie:

Link do strony http://kreatywna-europa.eu, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.studiomunka.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.mkidn.gov.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishdocs.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmneweurope.com/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.audiowizualni.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.pl.isan.org/pl/index.htm, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://doclab.pl/pl_PL/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.c-kino.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishshorts.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sfp.org.pl/pl, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kinastudyjne.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishanimations.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sara.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.scriptpro.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmpolski.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.wfdif.pl/pl/edukacja-filmowa/wytwornia-scenariuszy, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://filmcommissionpoland.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://polishdirectors.com/, otwiera się w nowym oknie