Przejdź do treści
Wersja dostępna
A A A
Kontakt
Adress Adres:
ul. Krakowskie Przedmieście 21/23
00-071 Warszawa

Contact Kontakt:
tel: + 48 22 42 10 130
fax: + 48 22 42 10 241
e-mail: pisf@pisf.pl

Contact Kontakt dla dziennikarzy:
tel: +48 22 42 10 189
e-mail: rzecznik@pisf.pl
PL
PL EN
PL
PL EN

Zgłoszenia na warsztaty Kinographe

Zgłoszenia na warsztaty Kinographe

Zgłoszenia na warsztaty Kinographe

14 grudnia 2017    
Filmforum i Kinographe, organizatorzy 4. edycji Międzynarodowych Warsztatów Filmowych Kinographe w Grenoble, czekają na zgłoszenia. Warsztaty odbędą się między 20-27 maja 2018 roku.

Zgłoszenia na warsztaty Kinographe

Filmforum i Kinographe, organizatorzy 4. edycji Międzynarodowych Warsztatów Filmowych Kinographe w Grenoble, czekają na zgłoszenia. Warsztaty odbędą się między 20-27 maja 2018 roku.

Krótkometrażowe kino fabularne

Tematem warsztatów będzie krótkometrażowe kino fabularne. W dniach 21-23 maja 2018 roku uczestnicy wezmą udział w wykładach i warsztatach praktycznych prowadzonych przez filmowców z Francji i Polski. Równolegle, wraz ze swoimi opiekunami artystycznymi, przy wsparciu profesjonalnych techników planu filmowego, pracować będą nad krótkimi formami fabularnymi, które zostaną zrealizowane w dniach 24-27 maja. Warsztaty zakończą się publicznym pokazem zrealizowanych filmów oraz ich publikacją w Internecie.

Uczestnicy stworzą krótkie formy fabularne w oparciu o wdrażane przez francuskich wykładowców alternatywne metody pracy artystycznej zainspirowane innymi formami sztuki: literaturą, muzyką, sztukami wizualnymi oraz teatrem. Praca warsztatowa będzie odbywała się przy stałym udziale ekspertów w zakresie poszczególnych metod pracy, którzy zaoferują uczestnikom wsparcie w całym procesie twórczym.

Wymagania

Do udziału w warsztatach może zgłosić się każda osoba w wieku od 18 do 35 lat. W przypadku osób niepełnoletnich organizatorzy proszą o kontakt. Informacje związane z kosztem warsztatów oraz warunkami zakwaterowania zostaną zakomunikowane w pierwszym kwartale 2018 roku. Możliwa jest wstępna rejestracja, dzięki której wszystkie osoby zainteresowane otrzymają pełny zestaw informacji o warsztatach drogą mailową w pierwszym kwartale 2018.

Znajomość języka francuskiego nie jest wymagana. Warsztaty będą prowadzone w języku angielskim, a wykłady prowadzone przez francuskich ekspertów tłumaczone na bieżąco na język polski.

Filmy z poprzednich edycji dostępne są tu: www.youtube.com/channel/UCulY03tcy60mR8JA9LDR0Vg.

Organizatorami wydarzenia są: Kinographe (Francja) i Filmforum (Polska).

W ramach poprzedniej edycji projektu uczestnicy z Polski, Francji, Ukrainy i Węgier (łącznie 60 osób) stworzyli razem 5 krótkich filmów fabularnych.

Strona internetowa projektu: www.kinographe.fr.

Facebook: www.facebook.com/kinographe.

Informacja prasowa

Serwisy partnerskie:

Link do strony http://kreatywna-europa.eu, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.studiomunka.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.mkidn.gov.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishdocs.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmneweurope.com/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.audiowizualni.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.pl.isan.org/pl/index.htm, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://doclab.pl/pl_PL/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.c-kino.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishshorts.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sfp.org.pl/pl, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kinastudyjne.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishanimations.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sara.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.scriptpro.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmpolski.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.legalnakultura.pl/pl, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.wfdif.pl/pl/edukacja-filmowa/wytwornia-scenariuszy, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://filmcommissionpoland.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://polishdirectors.com/, otwiera się w nowym oknie