Przejdź do treści
Wersja dostępna
A A A
Kontakt
Adress Adres:
ul. Kruczkowskiego 2, 00-412 Warszawa.

Contact Kontakt:
tel: + 48 22 10 26 400, e-mail: pisf@pisf.pl

Contact Kontakt dla dziennikarzy:
tel: +48 22 10 26 454, e-mail: rzecznik@pisf.pl

Contact Kontakt do zachęt:
tel: +48 22 10 26 434, +48 22 10 26 473, e-mail: incentives@pisf.pl
PL
PL EN
PL
PL EN

XXIV Konkurs im. Krzysztofa Mętraka

XXIV Konkurs im. Krzysztofa Mętraka
Nagroda główna autorstwa Adama Myjaka

XXIV Konkurs im. Krzysztofa Mętraka

27 listopada 2019    
Rozpoczął się nabór na XXIV edycję Konkursu im. Krzysztofa Mętraka. Celem konkursu współfinansowanego przez PISF jest promocja młodych ludzi piszących o filmie: studentów, dziennikarzy, krytyków.

XXIV Konkurs im. Krzysztofa Mętraka

Rozpoczął się nabór na XXIV edycję Konkursu im. Krzysztofa Mętraka. Celem konkursu współfinansowanego przez PISF jest promocja młodych ludzi piszących o filmie: studentów, dziennikarzy, krytyków.

Warunki uczestnictwa w konkursie:

  • wiek do 32 lat (nieukończonych w dniu ostatecznego terminu nadsyłania prac);
  • co najmniej trzy teksty krytyczne o tematyce filmowej, z których przynajmniej jeden powinien być nie publikowany przed terminem nadsyłania prac
  • całkowita objętość wszystkich nadesłanych prac nie może przekroczyć 32 tys. znaków
  • do pracy należy dołączyć krótki życiorys
  • termin nadsyłania prac mija 15 marca 2020 r. punktualnie o godz. 24.00(prace nadesłane po tym terminie nie będą brane pod uwagę)

Jury dużą wagę przywiązuje do różnorodności nadsyłanych tekstów (recenzja, esej, szkic, itp.).

Przyznane zostaną następujące nagrody:

  • I nagroda – rzeźba autorstwa Adama Myjaka oraz 10 tys. zł (brutto)
  • II nagroda – 5 tys. zł (brutto)
  • III nagroda – 2500 zł (brutto)

Jury zastrzega sobie prawo do innego podziału nagród.

Jury

W skład jury wchodzą: Klara Cykorz, Paweł Felis, prof. Marek Hendrykowski, Anka Herbut, Andrzej Horubała (PISF), Błażej Hrapkowicz, Agnieszka Jakimiak, Adam Kruk, Artur Majer, Radosław Osiński, Anna Osmólska-Mętrak (przewodnicząca), Klaudia Rachubińska, Sebastian Smoliński, Janusz Zaorski.

Prace w formie elektronicznej należy przysyłać na adres konkursmetraka@gmail.com

Wszelkie bieżące informacje są dostępne na stronie stronie wydarzenia na Facebooku

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w maju 2020 r., zaś uroczyste wręczenie nagród (wraz z projekcją wybranego przez laureata lub laureatkę filmu) odbędzie się 25 lipca podczas trwania Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Nowe Horyzonty we Wrocławiu.

Serwisy partnerskie:

Link do strony http://kreatywna-europa.eu, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.studiomunka.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.mkidn.gov.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishdocs.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmneweurope.com/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.audiowizualni.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.pl.isan.org/pl/index.htm, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://doclab.pl/pl_PL/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.c-kino.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishshorts.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sfp.org.pl/pl, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kinastudyjne.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishanimations.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sara.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.scriptpro.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmpolski.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.wfdif.pl/pl/edukacja-filmowa/wytwornia-scenariuszy, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://filmcommissionpoland.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://polishdirectors.com/, otwiera się w nowym oknie