Przejdź do treści
Wersja dostępna
A A A
Kontakt
Adress Adres:
ul. Kruczkowskiego 2, 00-412 Warszawa.

Contact Kontakt:
tel: + 48 22 10 26 400, e-mail: pisf@pisf.pl

Contact Kontakt dla dziennikarzy:
tel: +48 22 10 26 454, e-mail: rzecznik@pisf.pl

Contact Kontakt do zachęt:
tel: +48 22 10 26 434, +48 22 10 26 473, e-mail: incentives@pisf.pl
PL
PL EN
PL
PL EN

XXIII Konkurs im. Krzysztofa Mętraka

XXIII Konkurs im. Krzysztofa Mętraka
Nagroda główna autorstwa Adama Myjaka

XXIII Konkurs im. Krzysztofa Mętraka

8 listopada 2018    
Rusza XXIII edycja Konkursu o nagrodę im. Krzysztofa Mętraka. Konkurs ma na celu promowanie młodych ludzi piszących o filmie: studentów, dziennikarzy, krytyków.

XXIII Konkurs im. Krzysztofa Mętraka

Rusza XXIII edycja Konkursu o nagrodę im. Krzysztofa Mętraka. Konkurs ma na celu promowanie młodych ludzi piszących o filmie: studentów, dziennikarzy, krytyków.

Warunki uczestnictwa w konkursie:

  • wiek do 32 lat (nieprzekroczonych w dniu zamknięcia zgłoszeń);
  • co najmniej trzy teksty krytyczne o tematyce filmowej, z których przynajmniej jeden powinien być niepublikowany przed terminem nadsyłania prac
  • całkowita objętość wszystkich nadesłanych prac nie może przekroczyć 32 000 znaków (ze spacjami)
  • do pracy należy dołączyć krótki życiorys
  • termin nadsyłania prac mija 17 marca 2019 roku punktualnie o godz. 24.00 (prace nadesłane po tym terminie nie będą brane pod uwagę)

Jury dużą wagę przywiązuje do różnorodności nadsyłanych tekstów (recenzja, esej, szkic, itp.).

Przyznane zostaną następujące nagrody:

  • I nagroda – rzeźba autorstwa Adama Myjaka oraz 10 000 zł.
  • II nagroda – 5000 zł.
  • III nagroda – 2500 zł.

Jury zastrzega sobie prawo do innego podziału nagród.

W skład jury wchodzą: Darek Arest, Klara Cykorz, Paweł. T. Felis, prof. Marek Hendrykowski, Anka Herbut, Błażej Hrapkowicz, Agnieszka Jakimiak, Adam Kruk, Michał Oleszczyk, Anna Osmólska-Mętrak (przewodnicząca), Andrzej Szpulak, Janusz Zaorski, Bartosz Żurawiecki. (Skład jury może ulec niewielkim zmianom)

Prace w formie elektronicznej należy przesyłać na adres konkursmetraka@gmail.com

Wszelkie bieżące informacje są dostępne na stronie: www.facebook.com/konkursmetraka

Rozstrzygnięcie konkursu

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w maju 2019 roku, zaś uroczyste wręczenie nagród (wraz z projekcją wybranego przez Laureata filmu) odbędzie się 26 lipca podczas trwania Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Nowe Horyzonty we Wrocławiu.

Konkurs organizowany jest we współpracy z Polskim Instytutem Sztuki Filmowej oraz Stowarzyszeniem Nowe Horyzonty.

A podstawie informacji prasowej

Serwisy partnerskie:

Link do strony http://kreatywna-europa.eu, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.studiomunka.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.mkidn.gov.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishdocs.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmneweurope.com/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.audiowizualni.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.pl.isan.org/pl/index.htm, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://doclab.pl/pl_PL/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.c-kino.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishshorts.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sfp.org.pl/pl, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kinastudyjne.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishanimations.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sara.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.scriptpro.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmpolski.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.wfdif.pl/pl/edukacja-filmowa/wytwornia-scenariuszy, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://filmcommissionpoland.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://polishdirectors.com/, otwiera się w nowym oknie