Przejdź do treści
Wersja dostępna
A A A
Kontakt
Adress Adres:
ul. Kruczkowskiego 2, 00-412 Warszawa.

Contact Kontakt:
tel: + 48 22 10 26 400, e-mail: pisf@pisf.pl

Contact Kontakt dla dziennikarzy:
tel: +48 22 10 26 454, e-mail: rzecznik@pisf.pl

Contact Kontakt do zachęt:
tel: +48 22 10 26 434, +48 22 10 26 473, e-mail: incentives@pisf.pl
PL
PL EN
PL
PL EN

SOFA 2017/18 - trwa nabór zgłoszeń na dwuczęściowy warsztat

SOFA 2017/18 - trwa nabór zgłoszeń na dwuczęściowy warsztat

SOFA 2017/18 - trwa nabór zgłoszeń na dwuczęściowy warsztat

18 kwietnia 2017    
Trwa nabór młodych menedżerów kultury, działających w obszarze związanym z filmem, którzy chcą wziąć udział w piątej edycji dwuczęściowego warsztatu SOFA - School of Film Agents.

SOFA 2017/18 - trwa nabór zgłoszeń na dwuczęściowy warsztat

Trwa nabór młodych menedżerów kultury, działających w obszarze związanym z filmem, którzy chcą wziąć udział w piątej edycji dwuczęściowego warsztatu SOFA - School of Film Agents.

Warsztaty w Warszawie i Tbilisi

Od 2013 roku SOFA – School of Film Agents działa jako program szkoleniowy stworzony z myślą o aktywnym wspieraniu projektów wzmacniających zarówno krajowe przemysły filmowe jak i kinematograficzne oblicze Europy. SOFA pomaga uczestnikom przekształcić ich pomysły w konkretne projekty, aby drzwi do pozyskania finansowania, a w efekcie końcowym, do ich realizacji były dla nich jak najszerzej otwarte. Owe ukierunkowanie na managerów kultury i agentów filmowych, zamiast na producentów, czy reżyserów, czyni warsztaty SOFA wyjątkowymi na scenie międzynarodowej.

Edycja SOFA 2017/18 rozpocznie się warsztatami w Warszawie w dniach 20-27 sierpnia 2017 roku, a zakończy w Tbilisi w maju 2018 roku.

„Cieszymy się, że możemy tym razem zaoferować naszym uczestnikom dwuczęściowy warsztat w Warszawie i Tbilisi. Dzięki takiemu podziałowi zapewniamy jeszcze większe szanse powodzenia projektów uczestników warsztatu” - mówi dyrektor SOFA Nikolaj Nikitin. „Po raz pierwszy w nowej edycji (2017/18) możliwość wzięcia udziału w warsztatach będą mieli także kandydaci z Izraela. Rozszerzamy coraz bardziej krąg szkolonych przez nas menadżerów, których rekrutujemy z Europy Środkowej i Wschodniej, Azji Centralnej, Republik Kaukazu jak i z Grecji i Niemiec i od tego roku także z Izraela”.

Zgłoszenia do piątej edycji

Ostateczny termin składania zgłoszeń do piątej edycji SOFA upływa 31 maja 2017 r. Uczestnictwo obejmuje warsztaty w Warszawie (od 20 do 27 sierpnia 2017) oraz w Tbilisi (maj 2018). Koszt uczestnictwa wynosi 450 euro (dostępne są stypendia). Więcej informacji oraz pełne wymagania dotyczące zgłoszenia można znaleźć na stronie www.joinsofa.org.

SOFA 2017/18

SOFA 2017/18 jest wspólnym projektem Filmplus gUG (Kolonia) i Institute for Democratic Changes (Tbilisi) oraz Takes Film (Tbilisi). Przedsięwzięcie jest finansowane przez niemieckie Ministerstwo Spraw Zagranicznych i Program Kreatywna Europa – MEDIA Unii Europejskiej. Polski warsztat w 2017 roku jest finansowany przez: Polski Instytut Sztuki Filmowej, Fundację Współpracy Polsko-Niemieckiej oraz Mazovia Warsaw Film Commission. Organizatorzy pragną również podziękować pozostałym partnerom: Meeting Point Vilnius, Karlovy Vary IFF, Goethe-Institut, Mozinet, EAVE oraz Israel Film Fund.

Informacja prasowa 

Serwisy partnerskie:

Link do strony http://kreatywna-europa.eu, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.studiomunka.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.mkidn.gov.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishdocs.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmneweurope.com/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.audiowizualni.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.pl.isan.org/pl/index.htm, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://doclab.pl/pl_PL/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.c-kino.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishshorts.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sfp.org.pl/pl, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kinastudyjne.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishanimations.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sara.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.scriptpro.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmpolski.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.wfdif.pl/pl/edukacja-filmowa/wytwornia-scenariuszy, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://filmcommissionpoland.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://polishdirectors.com/, otwiera się w nowym oknie