Przejdź do treści
Wersja dostępna
A A A
Kontakt
Adress Adres:
ul. Kruczkowskiego 2, 00-412 Warszawa.

Contact Kontakt:
tel: + 48 22 10 26 400, e-mail: pisf@pisf.pl

Contact Kontakt dla dziennikarzy:
tel: +48 22 10 26 454, e-mail: rzecznik@pisf.pl

Contact Kontakt do zachęt:
tel: +48 22 10 26 434, +48 22 10 26 473, e-mail: incentives@pisf.pl
PL
PL EN
PL
PL EN

Rusza nabór na pierwszy w Polsce kurs reżyserii radiowej

Rusza nabór na pierwszy w Polsce kurs reżyserii radiowej
Fot. Wojciech Kusiński

Rusza nabór na pierwszy w Polsce kurs reżyserii radiowej

7 czerwca 2019    
Szkoła Wajdy we współpracy z Teatrem Polskiego Radia i Filmoteką Narodową – Instytutem Audiowizualnym otwiera nowy program kształcenia – intensywny kurs zawodowy przygotowujący do realizacji słuchowisk radiowych, audiobooków, seriali audio, produkcji płytowych oraz innych form dźwiękowych wykorzystywanych m.in. w fabularyzowanych grach video.

Rusza nabór na pierwszy w Polsce kurs reżyserii radiowej

Szkoła Wajdy we współpracy z Teatrem Polskiego Radia i Filmoteką Narodową – Instytutem Audiowizualnym otwiera nowy program kształcenia – intensywny kurs zawodowy przygotowujący do realizacji słuchowisk radiowych, audiobooków, seriali audio, produkcji płytowych oraz innych form dźwiękowych wykorzystywanych m.in. w fabularyzowanych grach video.

Doświadczona kadra pod kierownictwem takich twórców reżyserii radiowej i filmowej, jak Janusz Kukuła (Teatr Polskiego Radia) i Wojciech Marczewski (Wajda School), zapewnia najwyższy poziom kształcenia weryfikowany na antenie Polskiego Radia. Kurs będzie realizowany w formie dwunastu sesji weekendowych od sierpnia do grudnia 2019. Kształcenie ma charakter warsztatowy i będzie prowadzone w systemie mistrzowskim przez najlepszych polskich specjalistów z różnych dziedzin twórczości radiowej z udziałem polskich aktorów.

  • Praca reżysera nad sobą – Wojciech Marczewski, Janusz Kukuła
  • Praca reżysera nad tekstem – Krzysztof Sielicki, Jan Buchwald
  • Praca reżysera nad dźwiękiem – Andrzej Brzoska, Maciej Kubera
  • Praca reżysera z aktorem – Waldemar Modestowicz, Jan Warenycia, Igor Gorzkowski
  • Praca aktora z reżyserem – Anna Wieczur-Bluszcz, Krzysztof Gosztyła
  • Praca reżysera nad muzyką – Małgorzata Małaszko-Stasiewicz

W ramach kursu odbywać się będą także zajęcia seminaryjne z cyklu „Spotkania z Mistrzem”, a w roli Mistrzów: Krzysztof Bizio, Jan Englert, Adam Ferency, Cezary Harasimowicz, Piotr Salaber, Ingmar Villqist, Janusz Zaorski.

Uczestnicy zrealizują własne słuchowiska, które zostaną wyemitowane w Teatrze Polskiego Radia, a także zamieszczone na stronach internetowych: Polskiego Radia,  Filmoteki Narodowej – Instytutu Audiowizualnego FINA (ninateka.pl) oraz Wajda School (www.wajdaschool.pl, kanał YouTube Wajda School & Studio).

Kurs reżyserii radiowej to propozycja skierowana głównie do studentów i absolwentów reżyserii filmowej i teatralnej, młodych twórców pracujących już w zawodzie, a także realizatorów gier komputerowych, audiobooków i audiodeskrypcji. Zajęcia odbywać się będą w studiach nagraniowych Teatru Polskiego Radia oraz w salach szkoleniowych FINA i Wajda School.

Informacja prasowa

Serwisy partnerskie:

Link do strony http://kreatywna-europa.eu, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.studiomunka.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.mkidn.gov.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishdocs.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmneweurope.com/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.audiowizualni.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.pl.isan.org/pl/index.htm, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://doclab.pl/pl_PL/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.c-kino.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishshorts.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sfp.org.pl/pl, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kinastudyjne.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishanimations.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sara.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.scriptpro.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmpolski.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.wfdif.pl/pl/edukacja-filmowa/wytwornia-scenariuszy, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://filmcommissionpoland.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://polishdirectors.com/, otwiera się w nowym oknie