Przejdź do treści
Wersja dostępna
A A A
Kontakt
Adress Adres:
ul. Krakowskie Przedmieście 21/23
00-071 Warszawa

Contact Kontakt:
tel: + 48 22 42 10 130
fax: + 48 22 42 10 241
e-mail: pisf@pisf.pl

Contact Kontakt dla dziennikarzy:
tel: +48 22 42 10 189
e-mail: rzecznik@pisf.pl

Contact Kontakt do zachęt:
tel: +48 22 42 10 594
e-mail: incentives@pisf.pl
PL
PL EN
PL
PL EN

Rekrutacja do 2. edycji programu filmowego CamON

grafika naboru

Rekrutacja do 2. edycji programu filmowego CamON

23 lutego 2018    
Podkarpacka Komisja Filmowa ogłosiła nabór na 2. edycję warsztatów filmowych CamON.

Rekrutacja do 2. edycji programu filmowego CamON

Masz pomysł na film, szkic albo gotowy scenariusz? Świetnie! Wchodzisz z pomysłem – wychodzisz z gotową etiudą – piszą organizatorzy warsztatów, Podkarpacka Komisja Filmowa.

Warsztaty CamON

CamON to cykl praktycznych spotkań ze specjalistami z branży audiowizualnej, m.in. operatorem, reżyserem, scenarzystą, montażystą. Program dzieli się na dwie niezależne części – półroczny cykl warsztatów, którego efektem będzie realizacja etiud dokumentalnych oraz warsztaty tematyczne/branżowe dedykowane poszczególnym etapom produkcji filmowej.

Nad warsztatami czuwać będzie Paweł Chorzępa – operator młodego pokolenia, doktor i wykładowca w Zakładzie Realizacji Obrazu Telewizyjno-Filmowego UŚ w Katowicach.

Spotkania mają odbywać się raz w miesiącu (zazwyczaj w weekendy). Uczestnicy powinni się jednak spodziewać zadań do wykonania w czasie pomiędzy spotkaniami. Harmonogram zostanie ustalony podczas pierwszego spotkania. Udział w cyklu warsztatów filmowych jest bezpłatny.

„Skupiamy się na praktycznym aspekcie filmowania, wyjdziemy w plener, zrealizowany materiał opracujemy w trakcie zajęć studyjnych. Nauczymy Cię pracować z rejestratorami obrazu i dźwięku, poznasz podstawy montażu i pracy z oświetleniem. Wprowadzimy w tajniki przygotowania dobrego scenariusza oraz budżetu filmu i metod pozyskiwania środków na jego realizację” – zapowiadają organizatorzy.

Zgłoszenia do 6 marca

Aby wziąć udział w cyklu warsztatów filmowych, należy zapoznać się z regulaminem, wypełnić formularz zgłoszeniowy i złożyć go w sekretariacie Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie, przy ul. Okrzei 7, do dnia 6 marca 2018 roku (liczy się data wpływu) lub za pomocą poczty elektronicznej na adres: m.wiatr@podkarpackiefilm.pl i w temacie wiadomości wpisać „CamON – zgłoszenie”. W przypadku wysyłki e-mailem wymagany jest skan podpisanego zgłoszenia.

Kryterium kwalifikującym będzie analiza złożonych zgłoszeń, dotychczasowe oraz planowane działania w zakresie twórczości audiowizualnej oraz pomysł na film i dyspozycyjność.

Rekrutacja na warsztaty tematyczne będzie ogłaszana odrębnie, ale pierwszeństwo udziału mają osoby uczestniczące w cyklu głównym.

Pytania można kierować telefonicznie: 721 288 014 lub mailowo: m.wiatr@podkarpackiefilm.pl.

Więcej informacji, regulamin i formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie: podkarpackiefilm.pl/pl/edukacja/warsztaty-camon.

Serwisy partnerskie:

Link do strony http://kreatywna-europa.eu, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.studiomunka.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.mkidn.gov.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishdocs.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmneweurope.com/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.audiowizualni.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.pl.isan.org/pl/index.htm, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://doclab.pl/pl_PL/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.c-kino.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishshorts.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sfp.org.pl/pl, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kinastudyjne.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishanimations.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sara.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.scriptpro.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmpolski.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.wfdif.pl/pl/edukacja-filmowa/wytwornia-scenariuszy, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://filmcommissionpoland.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://polishdirectors.com/, otwiera się w nowym oknie