Przejdź do treści
Wersja dostępna
A A A
Kontakt
Adress Adres:
ul. Kruczkowskiego 2, 00-412 Warszawa.

Contact Kontakt:
tel: + 48 22 10 26 400, e-mail: pisf@pisf.pl

Contact Kontakt dla dziennikarzy:
tel: +48 22 10 26 454, e-mail: rzecznik@pisf.pl

Contact Kontakt do zachęt:
tel: +48 22 10 26 434, +48 22 10 26 473, e-mail: incentives@pisf.pl
PL
PL EN
PL
PL EN





Nabór na 5. edycję Bytom Film Festival

Nabór na 5. edycję Bytom Film Festival

Nabór na 5. edycję Bytom Film Festival

16 maja 2019    
Rozpoczął się nabór do konkursów festiwalowych w ramach 5. edycji Bytom Film Festival.

Nabór na 5. edycję Bytom Film Festival

Rozpoczął się nabór do konkursów festiwalowych w ramach 5. edycji Bytom Film Festival.

Organizatorzy przyznają nagrody, Bytomskie Lwy, w konkursach:

Konkurs Filmowy

Nagrody przyznane zostaną w trzech kategoriach: Najlepszy film fabularny, Najlepszy dokument oraz Najlepsza animacja lub eksperyment. Centrum Technologii Audiowizualnych ufundowało nagrody o wartości 60 tysięcy złotych. Zwycięzcy mogą liczyć także na pulę nagród od firmy GetCamera.

Konkurs Popularyzatorów Filmowych

Aby dać szansę popularyzatorom działającym w różnych mediach, zarówno profesjonalistom jak i amatorom, festiwal przyznaje nagrody w trzech dziedzinach: Recenzja filmowa, Wideorecenzja oraz Najlepszy blog o tematyce filmowej. Na zwycięzcę w każdej z nich czeka nagroda w wysokości 500 złotych oraz nagrody rzeczowe.

Nagrody przyznawane są także popularyzatorom filmowym – krytykom, blogerom, recenzentom. W konkursie popularyzatorskim nagrodzeni zostaną autorzy: najlepszej recenzji filmowej, najlepszego bloga o tematyce filmowej oraz najlepszej wideorecenzji/wideoeseja.

W jury Bytom Film Festival co roku zasiadają wybitne osobistości polskiej branży filmowej. Udział w konkursach to nie tylko szansa na wygranie atrakcyjnych nagród i pokazanie się szerszej publiczności, ale też podjęcie dialogu z najlepszymi specjalistami w swoich dziedzinach.

Festiwal gościł już m.in. Michała Oleszczyka – byłego dyrektora artystycznego Festiwalu Filmowego w Gdyni, krytyka współpracującego m.in. z „Kinem”, „Tygodnikiem Powszechnym” czy amerykańskim serwisem RogerEbert.com oraz Dorotę Kobielę – reżyserkę nominowanej do Oscara animacji „Twój Vincent”.

Bytom Film Festival

Bytom Film Festival łączy podziw dla kina na światowym poziomie z miłością do twórców lokalnych i młodych - tych, którzy nie mieli jeszcze okazji pokazać się szerokiej publiczności. Ponadto, jako Festiwal Popularyzatorów Filmowych nagradza osoby, które sprawiają, że kino staje się przestrzenią dialogu. Jako jedyna taka impreza w Polsce daje im okazję by stanąć na scenie obok reżyserów i artystów oraz sięgnąć po statuetkę Bytomskiego Lwa.

Tegoroczna edycja festiwalu odbędzie się w dniach 5-7 września. Więcej informacji można znaleźć na stronie wydarzenia: www.festivalbytom.pl.

Informacja prasowa

Serwisy partnerskie:

Link do strony http://kreatywna-europa.eu, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.studiomunka.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.mkidn.gov.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishdocs.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmneweurope.com/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.audiowizualni.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.pl.isan.org/pl/index.htm, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://doclab.pl/pl_PL/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.c-kino.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishshorts.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sfp.org.pl/pl, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kinastudyjne.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishanimations.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sara.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.scriptpro.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmpolski.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.wfdif.pl/pl/edukacja-filmowa/wytwornia-scenariuszy, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://filmcommissionpoland.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://polishdirectors.com/, otwiera się w nowym oknie