Przejdź do treści
Wersja dostępna
A A A
Kontakt
Adress Adres:
ul. Krakowskie Przedmieście 21/23
00-071 Warszawa

Contact Kontakt:
tel: + 48 22 42 10 130
fax: + 48 22 42 10 241
e-mail: pisf@pisf.pl

Contact Kontakt dla dziennikarzy:
tel: +48 22 42 10 189
e-mail: rzecznik@pisf.pl
PL
PL EN
PL
PL EN

Nabór na 33. Warszawski Festiwal Filmowy

Nabór na 33. Warszawski Festiwal Filmowy

Nabór na 33. Warszawski Festiwal Filmowy

16 marca 2017    
Ruszył nabór zgłoszeń na 33. edycję Warszawskiego Festiwalu Filmowego, która odbędzie się w dniach 13-22 października 2017.

Nabór na 33. Warszawski Festiwal Filmowy

Ruszył nabór zgłoszeń na 33. edycję Warszawskiego Festiwalu Filmowego, która odbędzie się w dniach 13-22 października 2017.

Kryteria selekcji

W 33. Warszawskim Festiwalu Filmowym mogą wziąć udział:

 • w sekcjach konkursowych filmy, których pierwszy publiczny pokaz odbył się 1 stycznia 2017 roku lub później,
 • filmy, które nie były wcześniej prezentowane na żadnej imprezie filmowej w Europie Wschodniej poza krajem (krajami) pochodzenia,
 • filmy polskie wcześniej zaprezentowane na Festiwalu Filmowym w Gdyni, ale niewyświetlane na żadnym innym polskim festiwalu; filmy zgłaszane do sekcji Najlepsze Polskie Filmy Krótkometrażowe mogą być przed WFF prezentowane na innych imprezach filmowych w kraju i za granicą,
 • filmy, które nie były wcześniej dystrybuowane ani prezentowane na publicznych pokazach w Polsce,
 • filmy, które nie były wcześniej wyświetlane w telewizji, która jest dostępna na terenie Polski, w tym w kanałach obcojęzycznych,
 • filmy, które nie były wcześniej dostępne w Internecie, w tym na powszechnie dostępnych platformach zagranicznych,

W sekcjach konkursowych pierwszeństwo mają premiery światowe, międzynarodowe i europejskie. Zasady premierowości nie dotyczą filmów zgłaszanych do sekcji Najlepsze Polskie Filmy Krótkometrażowe oraz Polska Klasyka.

Do selekcji można zgłaszać filmy na etapie post-produkcji (z roboczym dźwiękiem, przed korekcją barwną, a nawet na etapie wstępnego montażu), które zostaną ukończone przed 33. WFF.

Terminy i opłaty za zgłoszenia

Do 15 lipca 2017 obowiązuje opłata za zgłoszenie filmu w wysokości:

 • 5 euro – za film krótkometrażowy
 • 20 euro – za film pełnometrażowy

Za zgłoszenia w terminie 16-31 lipca 2017 obowiązuje opłata w wysokości:

 • 15 euro – za film krótkometrażowy
 • 30 euro – za film pełnometrażowy

Zgłoszenia

Szczegółowe zasady dotyczące zgłaszania filmów na Warszawski Festiwal Filmowy znajdują się w Regulaminie WFF. Aby zgłosić film, należy utworzyć konto na stronie http://wff.pl/pl/kg_login/register_form, wypełnić formularz zgłoszeniowy oraz opłacić zgłoszenie przez system płatności online.

Filmy na Warszawski Festiwal Filmowy można również zgłaszać przez serwis Withoutabox.

W przypadku braku screenera online organizatorzy proszą o wypełnienie formularza lub zgłoszenie filmu przez Withoutabox oraz przysłanie DVD lub pliku z filmem zapisanym na dysku USB lub innym nośniku.

 • Adres pocztowy: Warszawski Festiwal Filmowy, skr. pocztowa 816, 00-950 Warszawa 1
 • Adres dla przesyłek kurierskich: Warszawski Festiwal Filmowy, ul. Lwowska 11/11, 00-660 Warszawa

Informacja prasowa

Serwisy partnerskie:

Link do strony http://kreatywna-europa.eu, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.studiomunka.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.mkidn.gov.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishdocs.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmneweurope.com/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.audiowizualni.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.pl.isan.org/pl/index.htm, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://doclab.pl/pl_PL/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.c-kino.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishshorts.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sfp.org.pl/pl, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kinastudyjne.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishanimations.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sara.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.scriptpro.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmpolski.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.legalnakultura.pl/pl, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.wfdif.pl/pl/edukacja-filmowa/wytwornia-scenariuszy, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://filmcommissionpoland.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://polishdirectors.com/, otwiera się w nowym oknie