Przejdź do treści
Wersja dostępna
A A A
Kontakt
Adress Adres:
ul. Kruczkowskiego 2, 00-412 Warszawa.

Contact Kontakt:
tel: + 48 22 10 26 400, e-mail: pisf@pisf.pl

Contact Kontakt dla dziennikarzy:
tel: +48 22 10 26 454, e-mail: rzecznik@pisf.pl

Contact Kontakt do zachęt:
tel: +48 22 10 26 434, +48 22 10 26 473, e-mail: incentives@pisf.pl
PL
PL EN
PL
PL EN

Nabór filmów do 60. edycji Krakowskiego Festiwalu Filmowego

Nabór filmów do 60. edycji Krakowskiego Festiwalu Filmowego

Nabór filmów do 60. edycji Krakowskiego Festiwalu Filmowego

1 października 2019    
Rozpoczął się nabór filmów dokumentalnych, krótkometrażowych i animowanych do trzech międzynarodowych konkursów filmowych oraz konkursu polskiego. Nowością 60. edycji są dwie nagrody dla filmu o wysokich walorach artystycznych oraz filmu o tematyce społecznej.

Nabór filmów do 60. edycji Krakowskiego Festiwalu Filmowego

Rozpoczął się nabór filmów dokumentalnych, krótkometrażowych i animowanych do trzech międzynarodowych konkursów filmowych oraz konkursu polskiego. Nowością 60. edycji są dwie nagrody dla filmu o wysokich walorach artystycznych oraz filmu o tematyce społecznej.

Srebrne Rogi w nowym wydaniu

W odpowiedzi na potrzeby odbiorców oraz zmieniające się oczekiwania twórców i środowiska filmowego organizatorzy wprowadzili dwie nowe nagrody regulaminowe: Srebrny Róg dla reżysera filmu o wysokich walorach artystycznych oraz Srebrny Róg dla reżysera filmu o tematyce społecznej przyznawane w międzynarodowym konkursie filmów dokumentalnych. Zastąpią one dotychczasowe nagrody dla najlepszego dokumentu pełno- i średniometrażowego. Złoty Róg, niezmiennie trafi do reżysera najlepszego filmu w konkursie.

W międzynarodowym konkursie krótkometrażowym na twórców tradycyjnie czekać będą Smoki - Złoty i Srebrne, w Konkursie polskim Lajkoniki a w Międzynarodowym konkursie dokumentów muzycznych DocFilmMusic - Złoty Hejnał.

Festiwal premier

Na widzów Krakowskiego Festiwalu Filmowego czekać będzie ponad 200 filmów, z czego zdecydowana większość to najnowsze produkcje zrealizowane w drugiej połowie 2019 roku i w roku 2020. Zarówno filmy zagraniczne, jak i polskie, które zostaną zakwalifikowane do konkursów będą pokazywane w Polsce po raz pierwszy i tym samym na Krakowskim Festiwalu Filmowym będą mieć swoją premierę.

Krakowski Festiwal Filmowy znajduje się na ekskluzywnej liście wydarzeń filmowych kwalifikujących do Oscara w kategoriach film krótkometrażowy (fabuła, animacja, dokument) oraz pełnometrażowy film dokumentalny, a także rekomenduje do Europejskiej Nagrody Filmowej w tych samych kategoriach.

Proces selekcji i zgłoszenia filmów

Podobnie, jak w ubiegłych latach, zespół składający się z 17 wybitnych krytyków, teoretyków filmu oraz twórców pod kierunkiem dyrektora Festiwalu Krzysztofa Gierata wybierze filmy konkursowe spośród kilku tysięcy, które ubiegać się będą o kwalifikację.

Przyjmowanie zgłoszeń do konkursów filmowych odbywać się będzie w dwóch etapach: 30 listopada 2019 dla filmów zrealizowanych przed 31 października 2019 oraz 31 stycznia 2020 dla filmów zagranicznych zrealizowanych po 31 października 2019 i 15 lutego 2020 dla filmów polskich zrealizowanych po 31 października 2019.

Jubileuszowa edycja

Krakowski Festiwal Filmowy to jedno z najstarszych na świecie i najbardziej rozpoznawalnych wydarzeń poświęconych filmom dokumentalnym, animowanym oraz krótkim fabułom. Pokazom filmowym towarzyszą spotkania z twórcami, warsztaty i wystawy, koncerty, wydarzenia dla branży KFF Industry, w tym prezentacje nowych polskich projektów dokumentalnych i animowanych.

Gościem specjalnym nadchodzącej edycji Festiwalu będzie kinematografia duńska. W ramach sekcji „Fokus na Danię” zaprezentowane zostaną najnowsze duńskie filmy dokumentalne i krótkometrażowe.

W programie Festiwalu znajdzie się także wiele specjalnych wydarzeń jubileuszowych.

Regulamin konkursów filmowych oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie www.krakowfilmfestival.pl

60. Krakowski Festiwal Filmowy odbędzie się w dniach 31 maja – 7 czerwca 2020 roku.

Informacja prasowa

Serwisy partnerskie:

Link do strony http://kreatywna-europa.eu, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.studiomunka.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.mkidn.gov.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishdocs.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmneweurope.com/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.audiowizualni.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.pl.isan.org/pl/index.htm, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://doclab.pl/pl_PL/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.c-kino.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishshorts.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sfp.org.pl/pl, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kinastudyjne.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishanimations.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sara.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.scriptpro.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmpolski.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.wfdif.pl/pl/edukacja-filmowa/wytwornia-scenariuszy, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://filmcommissionpoland.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://polishdirectors.com/, otwiera się w nowym oknie