Przejdź do treści
Wersja dostępna
A A A
Kontakt
Adress Adres:
ul. Kruczkowskiego 2, 00-412 Warszawa.

Contact Kontakt:
tel: + 48 22 10 26 400, e-mail: pisf@pisf.pl

Contact Kontakt dla dziennikarzy:
tel: +48 22 10 26 454, e-mail: rzecznik@pisf.pl

Contact Kontakt do zachęt:
tel: +48 22 10 26 434, +48 22 10 26 473, e-mail: incentives@pisf.pl
PL
PL EN
PL
PL EN

First Cut Lab Poland 2019

First Cut Lab Poland 2019

First Cut Lab Poland 2019

9 sierpnia 2019    
Do 20 sierpnia 2019 r. trwa nabór filmów na warsztaty polskiej edycji First Cut Lab.

First Cut Lab Poland 2019

Do 20 sierpnia 2019 r. trwa nabór filmów na warsztaty polskiej edycji First Cut Lab.

First Cut Lab Poland to program przeznaczony dla filmów fabularnych z Polski w fazie montażu.

Wybrane zespoły producenckie / reżyserskie dokonają ich przeglądu podczas prywatnej sesji i otrzymają opinie ekspertów na temat ich montażu od trzech międzynarodowych doradców filmowych (w tym szefa laboratorium Matthieu Darrasa), a także indywidualne porady od Benjamina Mirgueta.

Głównym celem jest zwiększenie potencjału artystycznego wybranych fragmentów, a jednocześnie zwiększenie potencjału sprzedażowego, festiwalowego i obiegowego gotowych filmów.

Warsztaty odbędą się w dniach 18-21 września 2019 r. w Gdyni podczas Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych.

Zgłoszenia

Poniżej znajdują się wytyczne i szczegółowe informacje na temat procesu przesyłania zgłoszeń.

W celu uzyskania dalszych informacji należy kontaktować się poprzez e-mail na adres matthieu.darras@firstcutlab.eu.

Ogólne wytyczne

Termin zgłoszenia projektu do First Cut Lab Poland upływa 20 sierpnia 2019 r.

Aby złożyć wniosek i wymagane materiały, należy wysłać wypełniony formularz wniosku na adres matthieu.darras@firstcutlab.eu

Formularz można znaleźć tutaj.

Wszystkie materiały aplikacyjne i napisy powinny być w języku angielskim.

Wybrane projekty zostaną ogłoszone przed 1 września 2019 r.

Od decyzji komisji konkursowej nie można się odwołać.

Wymagania

Zgłoszenia powinny zawierać: Wypełniony formularz zgłoszenia w języku angielskim i materiały wideo o minimalnym czasie trwania 60 minut oraz z napisami w języku angielskim.

Niekompletne wnioski nie będą brane pod uwagę.

Przesłanym materiałem wideo mogą być wybrane sceny, pierwszy montaż lub obróbka wstępna o minimalnym czasie trwania 60 minut.

Film musi być dostępny za pośrednictwem usługi przesyłania strumieniowego chronionej hasłem (np. Vimeo). Nie są akceptowane żadne usługi przesyłania ani przechowywanie w chmurze.

Kryteria wyboru

Projekt powinien być filmem fabularnym o potencjale rynkowym i międzynarodowym (minimalna długość 70 minut). FCL nie ma konkretnych ustalonych kryteriów pod względem treści, a każdy projekt będzie rozpatrywany indywidualnie. Głównym kryterium wyboru jest talent reżyserów i / lub producentów, potwierdzony szczególnymi potrzebami określonymi przez organizatorów w każdym projekcie w odniesieniu do specyfiki warsztatów FCL.

  • Projekty powinny być nowe lub „świeże”.
  • Projekty nie powinny być prezentowane na publicznych pokazach.
  • Projekty nie powinny być wcześniej prezentowane na festiwalach do selekcji przed czerwcem 2019 r.
  • Projekt może być na różnych etapach postprodukcji, choć zdecydowanie zaleca się, aby był we wczesnej fazie edycji.
  • Projekt powinien mieć reżysera i / lub większościowego producenta z Polski.

Warunki szczegółowe

Nie ma opłaty za zgłoszenie ani opłaty za uczestnictwo.

Po wybraniu projektu zarówno reżyser, jak i producent powinni być dostępni w Gdyni w dniach: 18–21 września 2019 r. Obecność montażysty jest możliwa, ale nie obowiązkowa.

Gotowe filmy, które brały udział w FCL, powinny wyświetlić logo First Cut Lab w swoich napisach i  zamieścić następujące zdanie: „Ten projekt brał udział w First Cut Lab Poland 2019”.

Serwisy partnerskie:

Link do strony http://kreatywna-europa.eu, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.studiomunka.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.mkidn.gov.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishdocs.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmneweurope.com/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.audiowizualni.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.pl.isan.org/pl/index.htm, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://doclab.pl/pl_PL/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.c-kino.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishshorts.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sfp.org.pl/pl, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kinastudyjne.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishanimations.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sara.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.scriptpro.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmpolski.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.wfdif.pl/pl/edukacja-filmowa/wytwornia-scenariuszy, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://filmcommissionpoland.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://polishdirectors.com/, otwiera się w nowym oknie