Przejdź do treści
Wersja dostępna
A A A
Kontakt
Adress Adres:
ul. Kruczkowskiego 2, 00-412 Warszawa.

Contact Kontakt:
tel: + 48 22 10 26 400, e-mail: pisf@pisf.pl

Contact Kontakt dla dziennikarzy:
tel: +48 22 10 26 454, e-mail: rzecznik@pisf.pl

Contact Kontakt do zachęt:
tel: +48 22 10 26 434, +48 22 10 26 473, e-mail: incentives@pisf.pl
PL
PL EN
PL
PL EN

FIPRESCI Warsaw Critics Project nabór do 23 września

FIPRESCI Warsaw Critics Project nabór do 23 września

FIPRESCI Warsaw Critics Project nabór do 23 września

11 września 2019    
Trwa nabór zgłoszeń chętnych do udziału w FIPRESCI Warsaw Critics Project – programu warsztatów dla młodych krytyków i dziennikarzy z Europy Środkowej i Wschodniej, rozpoczynających swoją zawodową drogę. Program jest koordynowany przez Warszawską Fundację Filmową i Międzynarodową Federację Krytyków Filmowych.

FIPRESCI Warsaw Critics Project nabór do 23 września

Trwa nabór zgłoszeń chętnych do udziału w FIPRESCI Warsaw Critics Project – programu warsztatów dla młodych krytyków i dziennikarzy z Europy Środkowej i Wschodniej, rozpoczynających swoją zawodową drogę. Program jest koordynowany przez Warszawską Fundację Filmową i Międzynarodową Federację Krytyków Filmowych.

Warsztaty będą się odbywać podczas 35. edycji Warszawskiego Festiwalu Filmowego, w dniach 11-20 października 2019 r. Grupa młodych krytyków filmowych zostanie zaproszona na festiwal i będzie miała niezwykłą możliwość wzięcia udziału w jednym z najbardziej prestiżowych wydarzeń filmowych w tej części Europy; spotkaniach z filmowcami i przedstawicielami branży z całego świata, a także otrzyma możliwość uczestniczenia w obradach jury FIPRESCI, podczas którego podjęta zostanie decyzja o przyznawanej przez Federację nagrodzie jury FIPRESCI. Program warsztatów zapewnia bardzo praktyczne podejście do pracy dziennikarza na festiwalu filmowym: uczestnicy będą mieli okazję pisać teksty pod kierunkiem doświadczonych profesjonalistów. Dowiedzą się, jak zdobywać zlecenia na konkurencyjnym rynku, a także jak szukać – i znaleźć – nowe sposoby pisania o kinie. Ich praca będzie podlegać konstruktywnej krytyce.

Program Warsaw Critics Project jest tworzony i koordynowany przez brytyjską dziennikarkę filmową, Amber Wilkinson i włoskiego krytyka Tommaso Tocci.

Amber Wilkinson

Amber Wilkinson jest dziennikarką z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem. Jest współzałożycielką i redaktorką naczelną brytyjskiego portalu Eye For Film. Jej nazwisko pojawiło się między innymi w The Times, Daily Telegraph, Sydney Morning Herald i Filmmaker Magazine. Działa również jako niezależna krytyczka filmowa w BBC Radio Scotland. Prowadziła kilka warsztatów dla młodych krytyków FIPRESCI i była mentorką studentów zajmujących się krytyką filmową na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Edynburgu w 2018 i 2019 roku.

Tommaso Tocci

Tommaso Tocci jest autorem licznych publikacji na temat kina. Między innymi dla takich tytułów jak: Indiewire, RogerEbert.com, CinemaScope, Filmkrant czy Ioncinema.

Warsztaty są zaprojektowane dla krytyków poniżej 30. roku życia, biegle posługujących się językiem angielskim w mowie i piśmie. Wszyscy uczestnicy otrzymają dofinansowanie przelotu i zakwaterowania w Warszawie w czasie trwania festiwalu.

Wybrane prace uczestników zostaną opublikowane przez portale ściśle związane z branżą filmową. Uczestnicy ubiegłych edycji warsztatów współpracowali z wieloma redakcjami m.in. Screen International, Indiewire, The Hollywood Reporter, Cineuropa i Film New Europe.

Chętnych do wzięcia udziału w warsztatach zachęcamy do przesłania zgłoszenia (życiorysu, listu motywacyjnego oraz trzech przykładów opublikowanych przez siebie prac) na adres fipresci@wff.pl

Nieprzekraczalny termin zgłoszeń: 23 września 2019.

Serwisy partnerskie:

Link do strony http://kreatywna-europa.eu, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.studiomunka.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.mkidn.gov.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishdocs.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmneweurope.com/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.audiowizualni.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.pl.isan.org/pl/index.htm, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://doclab.pl/pl_PL/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.c-kino.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishshorts.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sfp.org.pl/pl, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kinastudyjne.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishanimations.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sara.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.scriptpro.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmpolski.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.wfdif.pl/pl/edukacja-filmowa/wytwornia-scenariuszy, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://filmcommissionpoland.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://polishdirectors.com/, otwiera się w nowym oknie