Przejdź do treści
Wersja dostępna
A A A
Kontakt
Adress Adres:
ul. Krakowskie Przedmieście 21/23
00-071 Warszawa

Contact Kontakt:
tel: + 48 22 42 10 130
fax: + 48 22 42 10 241
e-mail: pisf@pisf.pl

Contact Kontakt dla dziennikarzy:
tel: +48 22 42 10 189
e-mail: rzecznik@pisf.pl
PL
PL EN
PL
PL EN

Bosifest 2018 - nabór filmów

Bosifest 2018 - nabór filmów

Bosifest 2018 - nabór filmów

6 marca 2018     Marta Sikorska
Do 25 marca trwa nabór filmów na 9. edycję Międzynarodowego Festiwalu Filmowego dla osób niepełnosprawnych w Belgradzie Bosifest 2018. Festiwal odbędzie się w dniach 10 - 12 października w Belgradzie.

POLECANE

Bosifest 2018 - nabór filmów

Do 25 marca trwa nabór filmów na 9. edycję Międzynarodowego Festiwalu Filmowego dla osób niepełnosprawnych w Belgradzie Bosifest 2018. Festiwal odbędzie się w dniach 10 - 12 października w Belgradzie.

Bosifest 2018

Tematem festiwalu jest praca i życie osób niepełnosprawnych. Program wydarzenia podzielony jest na sekcję konkursową i pozakonkursową. Filmy, które nie zostaną zakwalifikowane do części konkursowej zostaną pokazane poza konkursem.

Wymagania

Na festiwal można zgłaszać filmy dokumentalne poruszające kwestie związane z problematyką niepełnosprawności, trwające nie dłużej niż 120 minut. Zgłaszane filmy muszą być wyprodukowane w przeciągu ostatnich 7 lat. Termin zgłaszania filmów upływa 25 marca. Oficjalne wyniki selekcji zostaną ogłoszone 25 kwietnia 2018 r.

9. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Bosifest odbędzie się w dniach 10 - 12 października 2018 r. w Belgradzie w Serbii.

Więcej szczegółowych informacji: www.bosifest.rs/en/.

Polskie filmy wygrywają Bosifest

Warto podkreślić, iż polskie filmy nagradzano na Bosifest podczas ubiegłych edycji. W 2017 r. Nagrodę dla najlepszego reżysera otrzymała Anastazja Dąbrowska za film „Daniel”. Jury serbskiego festiwalu przyznało wyróżnienie specjalne polsko-rosyjskiej koprodukcji „In Another World” Anny Bedyńskiej, a wyróżnienie specjalne otrzymał też współfinansowany przez PISF, wielokrotnie nagradzany dokument Macieja Adamka „Dwa światy”. Natomiast w 2010 r. film „Jak motyl” Ewy Pięty otrzymał na Bosifest Nagrodę Publiczności.

Na podstawie informacji prasowej

Polskie dokumenty nagrodzone na Bosifest w Serbii Więcej Polskie dokumenty nagrodzone na Bosifest w Serbii

Serwisy partnerskie:

Link do strony http://kreatywna-europa.eu, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.studiomunka.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.mkidn.gov.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishdocs.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmneweurope.com/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.audiowizualni.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.pl.isan.org/pl/index.htm, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://doclab.pl/pl_PL/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.c-kino.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishshorts.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sfp.org.pl/pl, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kinastudyjne.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishanimations.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sara.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.scriptpro.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmpolski.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.legalnakultura.pl/pl, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.wfdif.pl/pl/edukacja-filmowa/wytwornia-scenariuszy, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://filmcommissionpoland.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://polishdirectors.com/, otwiera się w nowym oknie