Przejdź do treści
Wersja dostępna
A A A
Kontakt
Adress Adres:
ul. Kruczkowskiego 2, 00-412 Warszawa.

Contact Kontakt:
tel: + 48 22 10 26 400, e-mail: pisf@pisf.pl

Contact Kontakt dla dziennikarzy:
tel: +48 22 10 26 454, e-mail: rzecznik@pisf.pl

Contact Kontakt do zachęt:
tel: +48 22 10 26 434, +48 22 10 26 473, e-mail: incentives@pisf.pl
PL
PL EN
PL
PL EN

Biblioteka Scenariuszy Filmowych

Biblioteka Scenariuszy Filmowych

Biblioteka Scenariuszy Filmowych

3 stycznia 2020    
Pod koniec 2019 roku Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna w Łodzi powołała do istnienia Bibliotekę Scenariuszy Filmowych (BSF).

Biblioteka Scenariuszy Filmowych

Pod koniec 2019 roku Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna w Łodzi powołała do istnienia Bibliotekę Scenariuszy Filmowych (BSF).

Wraz z powołaniem Biblioteki Scenariuszy Filmowych rozpoczął się etap realizacji, który polegać będzie na pozyskiwaniu tekstów scenariuszy.

Każdy scenariusz zostanie zapisany w formie cyfrowej w ramach Łódzkiej Regionalnej Biblioteki Cyfrowej CYBRA i udostępniony online na portalu filmpolski.pl Korzystanie z zasobów BSF będzie ogólnodostępne i odbywać się będzie wyłącznie w ramach użytku osobistego – służy wyłącznie celom edukacyjnym, dydaktycznym i naukowym. Założenie ma na celu ochronę praw twórców.

Zespół Biblioteki Scenariuszy Filmowych zachęca właścicieli praw do scenariuszy (scenarzystów i producentów) do włączenia się w tę inicjatywę i udostępnianie zrealizowanych tekstów. Zasady działania Biblioteki Scenariuszy Filmowych znajdują się w Regulaminie oraz Oświadczeniu, które zainteresowanym przesyła koordynatorka projektu.

Osobą koordynującą pozyskiwanie scenariuszy do biblioteki jest Anna Uszyńska, tel. 504 290 514, biblioteka.scenariuszy@filmschool.lodz.pl

Wszelkie pytania można kierować również do Magdaleny Wleklik, sekretarz zarządu Koła Scenarzystów SFP, tel. 661 971 557, magdalena.wleklik@gmail.com

Informacja prasowa 

Serwisy partnerskie:

Link do strony http://kreatywna-europa.eu, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.studiomunka.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.mkidn.gov.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishdocs.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmneweurope.com/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.audiowizualni.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.pl.isan.org/pl/index.htm, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://doclab.pl/pl_PL/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.c-kino.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishshorts.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sfp.org.pl/pl, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kinastudyjne.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishanimations.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sara.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.scriptpro.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmpolski.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.wfdif.pl/pl/edukacja-filmowa/wytwornia-scenariuszy, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://filmcommissionpoland.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://polishdirectors.com/, otwiera się w nowym oknie