Przejdź do treści
Wersja dostępna
A A A
Kontakt
Adress Adres:
ul. Krakowskie Przedmieście 21/23
00-071 Warszawa

Contact Kontakt:
tel: + 48 22 42 10 130
fax: + 48 22 42 10 241
e-mail: pisf@pisf.pl

Contact Kontakt dla dziennikarzy:
tel: +48 22 42 10 189
e-mail: rzecznik@pisf.pl

Contact Kontakt do zachęt:
tel: +48 22 42 10 594
e-mail: incentives@pisf.pl
PL
PL EN
PL
PL EN

„Wielkie zimno” w kinach

„Wielkie zimno” w kinach

„Wielkie zimno” w kinach

6 marca 2018    
9 marca na ekrany polskich kin wszedł francusko-belgijsko-polski film „Wielkie zimno” współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

POLECANE

„Wielkie zimno” w kinach

9 marca na ekrany polskich kin wszedł francusko-belgijsko-polski film „Wielkie zimno” współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

„Wielkie zimno”

„Wielkie zimno”, fot. materiał prasowe producenta

W małym, opustoszałym miasteczku, w samym środku mroźnej zimy z braku klientów podupada zakład pogrzebowy Edmonda Zwecka. Przedsiębiorstwo ma już jedynie dwóch pracowników – Georgesa, który jest prawą ręką właściciela oraz Eddiego, młodego asystenta, który dopiero uczy się zawodu. Pewnego ranka niespodziewane wydarzenie przywraca Edmondowi nadzieję – do zakładu trafiają bowiem klienci z nieboszczykiem. Georges i Eddie dostają za zadanie poprowadzenie konwoju pogrzebowego i dostarczenie zmarłego na miejsce wiecznego spoczynku. Kiedy jednak karawan gubi drogę, a zlokalizowanie cmentarza okazuje się niemożliwe, podróż przeradza się w nieoczekiwany koszmar, który może wskrzesić nawet zmarłego.

Twórcy

Reżyserem filmu jest Gérard Pautonnier. Scenariusz na podstawie książki „Edmond Ganglion i Syn” Joëla Egloffa został napisany przez reżysera i autora powieści. W obsadzie znaleźli się m.in.: Jean-Pierre Bacri, Olivier Gourmet oraz Arthur Dupond.

W produkcję tego filmu zaangażowana była polska ekipa, a zdjęcia były realizowane na Podkarpaciu, gdzie producenci poszukiwali specyficznych, opustoszałych krajobrazów i znaleźli je w okolicach Rymanowa, Soliny, w Ustrzykach Górnych i w Sanoku. W Krakowie zdjęcia realizowane były w mniej popularnych lokacjach, położonych w dzielnicach mieszkalnych, w opozycji do bardzo często wykorzystywanego w filmach wizerunku Rynku Głównego.

Projekt „Wielkie zimno” znalazł się w Małopolsce między innymi dzięki działaniom Film Commission Poland.

Film jest koprodukcją francusko-belgijsko-polską. Producentem wiodącym jest Denis Carot z Elzévir Films (Francja), a koproducentami Edyta Janczak-Hiriart i Karolina Mróz-Couchard z Lava Films (Polska). Film do polskich kin wprowadzi Solopan.

Na podstawie materiałów dystrybutora

Koniec zdjęć do "Wielkiego zimna" Więcej Koniec zdjęć do "Wielkiego zimna"

Serwisy partnerskie:

Link do strony http://kreatywna-europa.eu, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.studiomunka.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.mkidn.gov.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishdocs.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmneweurope.com/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.audiowizualni.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.pl.isan.org/pl/index.htm, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://doclab.pl/pl_PL/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.c-kino.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishshorts.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sfp.org.pl/pl, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kinastudyjne.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishanimations.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sara.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.scriptpro.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmpolski.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.wfdif.pl/pl/edukacja-filmowa/wytwornia-scenariuszy, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://filmcommissionpoland.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://polishdirectors.com/, otwiera się w nowym oknie