Przejdź do treści
Wersja dostępna
A A A
Kontakt
Adress Adres:
ul. Krakowskie Przedmieście 21/23
00-071 Warszawa

Contact Kontakt:
tel: + 48 22 42 10 130
fax: + 48 22 42 10 241
e-mail: pisf@pisf.pl

Contact Kontakt dla dziennikarzy:
tel: +48 22 42 10 189
e-mail: rzecznik@pisf.pl

Contact Kontakt do zachęt:
tel: +48 22 42 10 594
e-mail: incentives@pisf.pl
PL
PL EN
PL
PL EN

„Twój Vincent” w duńskich kinach

materiały prasowe firmy Next Film
materiały prasowe firmy Next Film

„Twój Vincent” w duńskich kinach

21 lutego 2018    
Współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej film „Twój Vincent” w reżyserii Doroty Kobieli i Hugh Welchmana 15 marca wejdzie na ekrany kin w Danii.

POLECANE

„Twój Vincent” w duńskich kinach

Współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej film „Twój Vincent” w reżyserii Doroty Kobieli i Hugh Welchmana 15 marca wejdzie na ekrany kin w Danii.

Premiera kinowa w Danii

Film „Twój Vincent” w reżyserii Doroty Kobieli i Hugh Welchmana od 15 marca będzie można oglądać w kinach w Danii. Dystrybutorem filmu w Danii jest Miracle Film Distribution.

Polsko-brytyjska koprodukcja osiągnęła międzynarodowy sukces artystyczny i komercyjny. Została sprzedana do 135 krajów, w tym m.in. do USA, Belgii, Czech, Słowacji, Szwecji, Wielkiej Brytanii, Włoch, Niemiec, Singapuru, Francji, Chin, Hiszpanii, Danii, Finlandii, Norwegii, Grecji, Portugalii, Japonii, Tajlandii, Kolumbii, Indiach, Rosji czy Brazylii.

Polska premiera filmu odbyła się 6 października 2017 roku. Polski dystrybutorem filmu jest Next Film. Do tej pory w polskich kinach „Twojego Vincenta” zobaczyło ponad 400 tysięcy widzów.

Nagrody i nominacje

Film jest nominowany do 90. nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej w kategorii Najlepszy Pełnometrażowy Film Animowany. Otrzymał Europejską Nagrodę Filmową dla Najlepszego Europejskiego Pełnometrażowego Filmu Animowanego oraz nagrodę publiczności na festiwalu w Annecy i nagrody dla najlepszego filmu animowanego w Szanghaju i Dausze.

Na swoim koncie ma także nominacje do Złotego Globa, nagrody Critics’ Choice, nagród Detroit Film Critics Society i Los Angeles Online Film Critics Society, nagród BAFTA, a także 3 nominacje do prestiżowych amerykańskich nagród Annie Awards, przyznawanych najlepszym animacjom.

Pierwszy malarski pełnometrażowy film na świecie

„Twój Vincent” to pierwszy w pełni namalowany film pełnometrażowy na świecie. Zrealizowany został przez polską reżyserkę i malarkę Dorotę Kobielę i przez Hugh Welchmana (zdobywcę Oscara za film „Piotruś i Wilk”).

Film został wyprodukowany przez studia filmowe o oscarowym dorobku: Breakthru Films oraz Trademark Films. Partnerami projektu są również m.in. CETA, Odra Film, Silver Reel, Cinema and Management Group, Europejska Stolica Kultury Wrocław 2016, MEDIA. Obraz jest współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Oficjalna strona filmu: lovingvincent.com.

Strona dystrybutora filmu w Danii: www.miraclefilm.dk/Movies/Details/157.

"Twój Vincent" nominowany do Oscara! Więcej "Twój Vincent" nominowany do Oscara! Międzynarodowe sukcesy filmu "Twój Vincent" Więcej Międzynarodowe sukcesy filmu "Twój Vincent"

Galerie zdjęć

Serwisy partnerskie:

Link do strony http://kreatywna-europa.eu, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.studiomunka.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.mkidn.gov.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishdocs.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmneweurope.com/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.audiowizualni.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.pl.isan.org/pl/index.htm, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://doclab.pl/pl_PL/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.c-kino.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishshorts.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sfp.org.pl/pl, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kinastudyjne.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishanimations.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sara.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.scriptpro.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmpolski.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.wfdif.pl/pl/edukacja-filmowa/wytwornia-scenariuszy, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://filmcommissionpoland.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://polishdirectors.com/, otwiera się w nowym oknie