Przejdź do treści
Wersja dostępna
A A A
Kontakt
Adress Adres:
ul. Krakowskie Przedmieście 21/23
00-071 Warszawa

Contact Kontakt:
tel: + 48 22 42 10 130
fax: + 48 22 42 10 241
e-mail: pisf@pisf.pl

Contact Kontakt dla dziennikarzy:
tel: +48 22 42 10 189
e-mail: rzecznik@pisf.pl
PL
PL EN
PL
PL EN

"Tarapaty" w kinach od 15 września

fotos z filmu "Tarapaty"
"Tarapaty". Fot. Kamila Szuba

"Tarapaty" w kinach od 15 września

15 września 2017     Paulina Bez
15 września na ekrany kin wszedł współfinansowany przez PISF film "Tarapaty" - fabularny debiut w reżyserii Marty Karwowskiej. 

POLECANE

"Tarapaty" w kinach od 15 września

15 września na ekrany kin wszedł współfinansowany przez PISF film "Tarapaty" - fabularny debiut w reżyserii Marty Karwowskiej.

"Tarapaty"

"Tarapaty" to nowy polski film przygodowy dla całej rodziny. 

Julka ma 12 lat, chodzi do szkoły z internatem i jeszcze nigdy nie miała prawdziwej przyjaciółki. Gdy zaczynają się wakacje, Julka zamiast do rodziców w Kanadzie, trafia do ciotki w Warszawie. W tej samej kamienicy mieszka Olek i jego nieodłączny towarzysz - pies Pulpet. Kiedy dzieciakom wpada w ręce plan prowadzący do skarbu, zaczynają się przygody. Na drodze do rozwiązania zagadki staje złodziejska szajka, niania – nałogowa palaczka i podejrzany pożeracz cukierków. Nikt nie jest tym, za kogo się podaje, a wyścig z czasem trwa. Żeby wyjść cało z tej historii, Julka musi pokonać nieufność i odważyć się na przyjaźń.

Obsada

W role głównych bohaterów Julki i Olka wcielili się Hanna Hryniewiecka i Jakub Janota-Bzowski. Na ekranie partnerują im m.in. Joanna Szczepkowska, Krzysztof Stroiński, Roma Gąsiorowska, Maria Maj, Jadwiga Jankowska-Cieślak i Piotr Głowacki.

Kino familijne ze wsparciem PISF

Film "Tarapaty" jest fabularnym debiutem Marty Karwowskiej, która jest również autorką scenariusza. Zdjęcia zrealizował Kacper Fertacz. Autorem muzyki jest Antoni Komasa-Łazarkiewicz. Producentem filmu jest Koi Studio a koproducentami DI Factory i Mazowiecki Fundusz Filmowy.

Film był współfinansowany przez PISF - Polski Instytut Sztuki Filmowej w ramach nowego priorytetu wspierającego kino familijne

Film "Tarapaty" był rozwijany w ramach programu Films For Kids.Pro. 

Premiera kinowa 15 września

Film "Tarapaty" wszedł na ekrany kin 15 września 2017. Dystrybutorem obrazu jest Next Film. Specjalny pokaz przedpremierowy filmu odbył się w sierpniu podczas MFF T-Mobile Nowe Horyzonty, w sekcji przygotowanej przez Kino Dzieci. "Tarapaty" zostaną także pokazane w Konkursie Inne Spojrzenie na 42. FPFF w Gdyni.

Na podstawie materiałów dystrybutora

Paulina Bez

42. FPFF - Konkurs Główny i Konkurs Inne Spojrzenie Więcej 42. FPFF - Konkurs Główny i Konkurs Inne Spojrzenie Na planie filmu „Tarapaty” Więcej Na planie filmu „Tarapaty” Zakończyły się zdjęcia do filmu "Tarapaty" Więcej Zakończyły się zdjęcia do filmu "Tarapaty" Films For Kids.Pro - pitching na Polskich Dniach Więcej Films For Kids.Pro - pitching na Polskich Dniach Sukces nowego priorytetu wspierającego kino familijne Więcej Sukces nowego priorytetu wspierającego kino familijne Ruszają zdjęcia do filmu "Tarapaty" Więcej Ruszają zdjęcia do filmu "Tarapaty"

Galerie zdjęć

Serwisy partnerskie:

Link do strony http://kreatywna-europa.eu, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.studiomunka.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.mkidn.gov.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishdocs.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmneweurope.com/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.audiowizualni.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.pl.isan.org/pl/index.htm, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://doclab.pl/pl_PL/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.c-kino.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishshorts.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sfp.org.pl/pl, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kinastudyjne.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishanimations.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sara.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.scriptpro.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmpolski.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.legalnakultura.pl/pl, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.wfdif.pl/pl/edukacja-filmowa/wytwornia-scenariuszy, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://filmcommissionpoland.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://polishdirectors.com/, otwiera się w nowym oknie