Przejdź do treści
Wersja dostępna
A A A
Kontakt
Adress Adres:
ul. Kruczkowskiego 2, 00-412 Warszawa.

Contact Kontakt:
tel: + 48 22 10 26 400, e-mail: pisf@pisf.pl

Contact Kontakt dla dziennikarzy:
tel: +48 22 10 26 454, e-mail: rzecznik@pisf.pl

Contact Kontakt do zachęt:
tel: +48 22 10 26 434, +48 22 10 26 473, e-mail: incentives@pisf.pl
PL
PL EN
PL
PL EN

School of Film Agents (SOFA) we Wrocławiu

School of Film Agents (SOFA) we Wrocławiu

3 lipca 2013    
W dniach 19-30 sierpnia we wrocławskim Kinie Nowe Horyzonty odbędzie się pierwsza edycja School of Film Agents (SOFA) - warsztatów branży filmowej dla profesjonalistów z Europy Środkowej i Wschodniej, Niemiec, Azji Środkowej, krajów kaukaskich oraz Bałkanów.

POLECANE

School of Film Agents (SOFA) we Wrocławiu

W dniach 19-30 sierpnia we wrocławskim Kinie Nowe Horyzonty odbędzie się pierwsza edycja School of Film Agents (SOFA) - warsztatów branży filmowej dla profesjonalistów z Europy Środkowej i Wschodniej, Niemiec, Azji Środkowej, krajów kaukaskich oraz Bałkanów. Inicjatywa jest współfinansowana przez PISF - Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Wspieranie innowacyjnych projektów

Celem SOFA jest wspieranie innowacyjnych projektów filmowo-kinowych oraz umacnianie lokalnej kultury filmowej. Warsztaty są skierowane do organizatorów festiwali, kuratorów, dystrybutorów oraz innych profesjonalistów, zajmujących się animacją i rozwojem kultury filmowej w swoich regionach. Możliwe do realizacji projekty to między innymi festiwale filmowe, regionalne fundusze filmowe, niezależne kina art-house'owe, muzea filmowe, archiwa, platformy VoD, jak również inicjatywy edukacyjne.

Opiekunami warsztatów są międzynarodowi eksperci

SOFA zapewnia dziesięciu wyselekcjonowanym agentom filmowym pobyt we Wrocławiu i intensywne warsztaty umożliwiające rozwinięcie ich projektów. W spotkaniach wezmą udział agenci m.in. z Europy Środkowej i Wschodniej, Azji Środkowej, krajów kaukaskich czy Bałkanów, często z regionów, w których kultura filmowa napotyka różne problemy natury finansowej, strukturalnej i społecznej. Opiekunami warsztatów będą międzynarodowi eksperci, wśród nich m.in.: Claudia Dillmann (Niemiecki Instytut Filmowy), Marion Döring (Europejska Akademia Filmowa), Tudor Giurgiu (Transilvania Film Festival), Renate Rose (European Film Promotion), Katriel Schory (Israel Film Fund), Oliver Baumgarten i Ewa Puszczyńska.

26 lipca - konferencja prasowa

Wyselekcjonowani uczestnicy warsztatów oraz ich projekty zostaną zaprezentowane podczas konferencji prasowej, która odbędzie się 26 lipca we Wrocławiu podczas 13. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego T-Mobile Nowe Horyzonty. Wezmą w niej udział pomysłodawca projektu Nikolaj Nikitin, dyrektor PISF - Polskiego Instytutu Sztuki Filmowego Agnieszka Odorowicz, dyrektor zarządzający Stowarzyszenia Nowe Horyzonty Radosław Drabik oraz partner projektu Dieter Kosslick, dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Berlinie.

Projekt współfinansowany przez PISF

School of Film Agents (SOFA) to projekt Filmplus UG, który jest organizowany we współpracy z miastem Wrocław, Polskim Instytutem Sztuki Filmowej i Stowarzyszeniem Nowe Horyzonty. Jest finansowany przez Northern Dimension Partnership on Culture, Fundację Współpracy Polsko-Niemieckiej, Międzynarodowy Fundusz Wyszehradzki, Ministerstwo Spraw Zagranicznych, MEDIA Desk Poland i Instytut Goethego w Krakowie, wspierany przez Instytut Adama Mickiewicza, Instytut Goethego w Gruzji, Rumunii i na Węgrzech, Cinema Development Foundation, Polską Komisję Filmową i Konsulat Generalny Niemiec we Wrocławiu.

Więcej: www.sofa2013.org.

Informacja prasowa

Nikolaj Nikitin o polskim kinie Więcej Nikolaj Nikitin o polskim kinie

Serwisy partnerskie:

Link do strony http://kreatywna-europa.eu, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.studiomunka.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.mkidn.gov.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishdocs.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmneweurope.com/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.audiowizualni.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.pl.isan.org/pl/index.htm, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://doclab.pl/pl_PL/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.c-kino.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishshorts.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sfp.org.pl/pl, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kinastudyjne.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishanimations.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sara.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.scriptpro.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmpolski.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.wfdif.pl/pl/edukacja-filmowa/wytwornia-scenariuszy, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://filmcommissionpoland.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://polishdirectors.com/, otwiera się w nowym oknie