Przejdź do treści
Wersja dostępna
A A A
Kontakt
Adress Adres:
ul. Krakowskie Przedmieście 21/23
00-071 Warszawa

Contact Kontakt:
tel: + 48 22 42 10 130
fax: + 48 22 42 10 241
e-mail: pisf@pisf.pl

Contact Kontakt dla dziennikarzy:
tel: +48 22 42 10 189
e-mail: rzecznik@pisf.pl
PL
PL EN
PL
PL EN

„Pomiędzy słowami” w kinach

fotos z filmu "Pomiędzy słowami"
„Pomiędzy słowami” . Fot. materiały prasowe

„Pomiędzy słowami” w kinach

7 lutego 2018    
16 lutego na ekrany kin wszedł współfinansowany przez PISF film „Pomiędzy słowami” w reżyserii Urszuli Antoniak.

POLECANE

„Pomiędzy słowami” w kinach

16 lutego na ekrany kin wszedł współfinansowany przez PISF film „Pomiędzy słowami” w reżyserii Urszuli Antoniak.

„Pomiędzy słowami”

Michael ma 28 lat. Jest Polakiem, prawnikiem, który biegle mówi po niemiecku, mieszka i pracuje w Berlinie. Berlin oferuje mu różnorodność, przyszłość, sukces. Michael świadomie staje się częścią wielokulturowej metropolii, a zerwanie więzów z Polską postrzega jako szansę na to, by odnaleźć i ukształtować samego siebie. Pewnego dnia poznaje swojego ojca, którego nigdy wcześniej nie widział i spędza z nim weekend. Te kilka dni stanie się dla Michaela podróżą w poszukiwaniu siebie.

Gierszał i Chyra w rolach głównych

W role głównych bohaterów w filmie wcielili się Jakub Gierszał i Andrzej Chyra. Na ekranie partnerują im Justyna Wasilewska i Christian Löber.

Nowy film Urszuli Antoniak

„Pomiędzy słowami” to nowy film w reżyserii Urszuli Antoniak, która jest również autorką scenariusza. Zdjęcia zrealizował Lennert Hillege. Polskim producentem tej międzynarodowej koprodukcji jest Opus Film. Agentem sprzedaży jest Global Screen. Film „Pomiędzy słowami” był współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. 

Światowa premiera w Toronto i nagrody w Gdyni

Światowa premiera „Pomiędzy słowami” odbyła się podczas MFF w Toronto, gdzie film był prezentowany w sekcji Contemporary World Cinema. Film zakwalifikował się również do Konkursu Głównego MFF w San Sebastian i 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, gdzie Lennert Hillege otrzymał nagrodę za zdjęcia a Mirosław Makowski, Jan Scherman i Maciej Pawłowski nagrodę za dźwięk. Obraz Urszuli Antoniak otrzymał również nagrodę jury ekumenicznego na Warszawskim Festiwalu Filmowym. 

Premiera kinowa 16 lutego

Film „Pomiędzy słowami” wszedł na ekrany polskich kin 16 lutego 2018 roku. Dystrybutorem obrazu jest Best Film. 

Na podstawie materiałów prasowych dystrybutora

Koniec zdjęć do filmu Urszuli Antoniak „Pomiędzy słowami” Więcej Koniec zdjęć do filmu Urszuli Antoniak  „Pomiędzy słowami” "Pomiędzy słowami" i "Kapitan" w San Sebastian Więcej "Pomiędzy słowami" i "Kapitan" w San Sebastian

Galerie zdjęć

Serwisy partnerskie:

Link do strony http://kreatywna-europa.eu, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.studiomunka.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.mkidn.gov.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishdocs.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmneweurope.com/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.audiowizualni.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.pl.isan.org/pl/index.htm, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://doclab.pl/pl_PL/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.c-kino.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishshorts.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sfp.org.pl/pl, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.kinastudyjne.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.polishanimations.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.sara.kipa.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.scriptpro.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.filmpolski.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.legalnakultura.pl/pl, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://www.wfdif.pl/pl/edukacja-filmowa/wytwornia-scenariuszy, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://filmcommissionpoland.pl/, otwiera się w nowym oknie Link do strony http://polishdirectors.com/, otwiera się w nowym oknie